Publicat 17 Iul 2014 | Reactualizat 14 Aug 2014 | Expiră 18 Aug 2014

Consilier Juridic

1 post | 0 aplicanți
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- Absolvent studii superioare juridice;
- Experienta de cel putin 5 ani pe o pozitie similara;
- Rezistenta la stres;
- Buna cunoastere a legislatiei din domeniu;
- Bune abilitati de comunicare;
- Disponibilitate pentru program flexibil si deplasari, permis de conducere, categoria B;
- Atitudine proactiva si orientata catre client.

Descrierea jobului

Descrierea activitatii:

- Elaborarea, analizarea, verificarea, formularea de observatii si avizarea contractelor care se incheie intre societate si furnizori sau clienti, dupa caz, adaptandu-le in conformitate cu normele comerciale si civile in vigoare si respectand interesele companiei;
- Solutionarea oricaror probleme aparute in activitatea companiei care au implicatii de natura juridica;
- Asigurarea legaturii si a corespondentei cu autoritatile publice care au atributii de reglementare, avizare si/sau de control in domeniile principale de activitate ale societatii, respectiv din domeniile audiovizualului si telecomunicatiilor (MCTI, CNA, ANRC, IGCTI etc), precum si elaborarea, redactarea adreselor, cererilor, raspunsurilor sau altor documente, dupa caz, solicitate de catre aceste autoritati;
- Indeplinirea activitatilor legate de obtinere a certificatelor, avizelor si autorizatiilor necesare de la autoritatile locale;
- Analiza documentelor furnizate de catre celelalte departamente si oferirea de consultatii cu privire la subiectele expuse;
- Solutionarea problemelor aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
Informarea persoanelor interesate din organizatie asupra noilor modificari legislative cu implicatii in activitatea acestora;
- Intocmirea de rapoarte periodice privind stadiul litigiilor, informatiile legislative;
- Reprezentarea companiei in instanta in cazuri de litigii;
- Mentine relatia cu furnizorii de continut si furnizorii de programe;
- Evidenta si depunerea documentatiei necesare in vederea obtinerii licentelor;
- Monitorizarea si verificarea acordurilor de retransmisie.

RCS & RDS este o companie romanesca rezultata in urma fuziunii in august 2005 intre Romania Cable Systems si Romania Data Systems. Compania este cel mai important furnizor de servicii integrate de comunicatii avand peste 90 de puncte de lucru in Romania, Ungaria si Slovacia.
Peste 1.000.000 de clienti beneficiaza de serviciile de televiziune prin cablu si satelit, iar peste 150.000 de companii folosesc serviciile de internet, transmisii de date si telefonie fixa oferite de RCS & RDS.

Expirat
Consilier Juridic  -  RCS & RDS