CONSILIER JURIDIC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- absolvent de studii juridice
- integritate morala;
- capacitate de insuşire rapidă a informaţiilor;
- viteza mare de tehnoredactare(cunoasterea programelor word si excel);
- atenţie sporită la detalii;- disponibilitate la program de lucru prelungit;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi prioritizarea activităţilor, adaptabilitate, eficienta;
- corecta utilizare a limbii romane (scris şi vorbit);
- abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
- dorinta de a lucra in echipa pe termen lung;
- cunoastere si operare aplicatie Zenic Executor;

Descrierea jobului

– gestionează portofoliul de dosare alocat de către executorul judecătoresc;
– emite şi comunică toate actele, documentele precum şi corespondenţa din dosarele alocate cu respectarea dispoziţiilor legale legate de formă şi conţinutul acestora, cu respectarea termenelor procedurale;
– efectuează toate formele de publicitate solicitate de lege pentru procedura de executare silită;
– monitorizează încasările din dosarele gestionate, plăţile efectuate de către debitori şi respectarea angajamentelor de plată, identifică noi soluţii pentru recuperarea rapidă şi integrală a creanţelor urmărite.

Birou Executor Judecatoresc Terinte Florin Catalin, infiintat in anul 2012, prin Ordinul Ministrului Justitiei, desfasoara activitati juridice de recuperare a creantelor pe raza teritoriala a Curtii de Apel Bucuresti, in conformitate cu legislatia Civila in materie, colaborator al Bancilor si Caselor de avocatura importante din Bucuresti si din tara, precum si al oricaror altor persoane sau institutii care urmaresc recuperarea unei creante prin intermediul procedurii de executare silita.
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 18 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos