Consilier Juridic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolvent studii juridice. Experienta minim 3 ani intr-un post similar. Experienta in domeniul constructiile reprezinta un avantaj.
Cunostinte de specialitate: drept civil, fiscal si comercial, experienta in redactarea si negocierea contractelor.
Experienta in comunicarea cu autoritatile publice contractante si cu furnizorii.
Cunostinte avansate MS Office ( Word, Excel, PowerPoint);
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare intr-o echipa;
Persoana creativa, dinamica, flexibila, pragmatica, atenta la detalii;
Capacitatea de a urmari si indeplini mai multe sarcini si proiecte in acelasi timp;
Persoana practica, energica cu abilitatea de a lucra independent, gestionand singura propriile proiecte.

Descrierea jobului

Participa la negocierea contractelor in care societatea urmeaza sa devina parte si redacteaza, actualizează si gestioneaza astfel de contracte.
Asigura consultanta juridica pentru toate departamentele societatii (ex. Dep. de Ofertare, Dep. de Licitatii, Dep. Decontare, Director General, etc.);
Verifica documentele care stau la baza incheierii contractelor, identificand eventualele neconformitati;
Vizeaza pentru legalitate deciziile emise de conducerea societatii;
Urmareste aparitia actelor normative specifice domeniului de activitate al societatii (ex. constructii si licitatii publice) si le aduce la cunostinta conducerii societatii si a departamentelor implicate, formuland puncte de vedere cu privire la actele normative respective;
Gestioneaza documentele cu caracter juridic;
Alte sarcini din aria de activitate a postului.
Asigura suport juridic firmelor externe in cazuri de recuperare a creantelor societatii si de reprezentare in instanta. Nu este necesara experienta anterioara in fata instantelor de judecata, aceasta activitate fiind externalizata.

EM PRIME CONSTRUCT SRL este una dintre companiile importante ce activeaza in domeniul constructiilor de drumuri si poduri, si producerea de astfel, ocupand un loc semnificativ pe piata romaneasca din acest domeniu.
Publicat 17 oct. 2021 Reactualizat 14 nov. 2021 Expiră 16 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos