CONSILIER JURIDIC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui coleg/a pentru a se alatura echipei din departamentul Juridic. Daca esti o persoana ambitioasa si iti doresti o cariera in domeniul juridic, atunci ai ocazia sa faci parte din echipa noastra.

Cum trebuie sa fii tu:
- absolvent cu studii superioare in domeniul juridic;
- cunostinte juridice actualizate conform legislatiei in vigoare (vom considera un avantaj daca ai experienta in domeniul juridic);
- cunostinte foarte bune de operare MS Office;
- bune abilitati de comunicare si organizare;
Limba engleza – nivel avansat
- capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
- atitudine proactiva si atentie la detalii;

Descrierea jobului

Activitatea Job-ului consta in:
- intocmirea actelor cu caracter juridic pentru clientii/partenerii EkoGroup.ro (contracte, convocari, notificari);
- inregistrarea si arhivarea dosarelor/contractelor ;
- verificarea contractelor comerciale incheiate cu clientii companiei;
- redactarea rapoartelor de activitate solicitate de managerul departamentului Juridic;
- mentinerea relatiilor interdepartamentale si consilierea colegiilor privind situatiile de natura juridica.
Intocmirea de acte cu caracter juridic: notificari, adrese, instiintari, convocari la conciliere, diverse antecontracte si contracte (contracte de prestari servicii, sponsorizare, inchiriere locatii/spatii, achizitii si inchirierie, vanzare-cumparare, novatie, cesiune, imprumuturi, donatii), raspunsuri la solicitari adresate de diverse autoritati si organe de control;
Intocmirea de opinii legale pentru diverse spete;
Publicat 27 sept. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos