CONSILIER JURIDIC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

•Studii superioare juridice finalizate;
Experienta juridica in achiztii publice minim 5 ani;
• Atitudine proactiva si integritate profesionala;
• Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
• Capacitatea de a lucra atat independent cat si in echipa;
• Capacitate buna de analiza si organizare a muncii;
• Persoana flexibila, perseverenta, cu capacitate de automotivare si atenta la detalii;
• Persoana integra, onesta, loiala fata de angajator;
• Persoana serioasa, diplomata, cu simt practic si responsabila.
• Cunostinte medii de operare PC si internet.
• Limba straina: Engleza (nivel mediu)

Descrierea jobului

- Consultanta si asistenta juridica pe probleme de relatii comerciale si contracte comerciale;
- Expertiza in domeniul legislativ referitor la contractele de achizitii publice;
- O cunoastere temeinica a legistalatiei in domeniul constructiilor;
- Analiza si evaluare de riscuri, elaborare de obiectiuni pentru contractele comerciale ale companiei;
- Negociere, intocmire, incheiere contracte de executie, subantrepriza, prestari servicii si a actelor aditionale subsecvente in vederea modificarii sau completarii contractelor cu date referitoare la durata contractului, obiectul contractului, pretul contractului;,
– Asigurarea cu documente si informatii juridice solicitate in departamentele si compartimentele firmei;
- Redactarea actelor cu caracter juridic ale firmei
- Informarea compartimentelor societatii asupra modificarilor legislative cu importanta asupra bunei desfasurari a activitatii
- Asigurarea gestionarii si arhivarii documentelor cu caracter juridic
- Cunostinte privind operatiunile de cadastru si notariat
- Va oferi suport legal conducerii
- Reprezintă societatea în fața instanțelor judecătorești de orice grad și a altor autorități ale statului
Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos