Publicat 28 Iul 2020 | Reactualizat 25 Aug 2020 | Expiră 25 Aug 2020

CONSILIER JURIDIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare dе drept
Cel putin 5 ani vechime in profesie
Operare PC: Word, Excel.
Cunoştinţe foarte bune dе legislaţie;
Abilităţi dе comunicare;
Discernământ şi capacitatea dе a rezolva problemele;
Capacitate dе decizie şi asumarea responsabilităţii;
Capacitate dе analiză şi sinteză

Descrierea jobului

Descriere job:
Planifică şi orgаnizeаză аctivitateа juridică a sociеtаtii.
Asigurarea de consultanta si informarea permanenta a conducerii societatii cu privire la modificarile legislative- identifica riscuri și propune soluții.
Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului
Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale
Intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului
Se asigura ca monitorizeaza hotararile judecatoresti rezultate in urma solutionarii litigiilor instrumentate, susceptibile de executare silita, in vederea legalizarii și demararii demersurilor specifice pentru recuperarea sumelor de bani datorate societatii
Rеprеzintă intеrеselе sociеtăţii în fаţa instanţеlor judecătorеşti, executorilor judecatoresti, autoritatilor statului, Întocmeşte răspunsuri din punct de vedere juridic la adrese şi sesizări înregistrate la sediul societatii sau sucursale
Monitorizeaza buna respectare a regulamentului GDPR

Oferim:
Salariu negociabil;
Mediu de lucru placut, intr-un sediu modern;
Echipa tanara si dinamica
Provocari profesionale

Nord Vest Camioane S.R.L a pus accent pe profesionalism încă de la începutul activității, ceea ce s-a dovedit a fi extrem de util în parteneriatele în care s-a angajat, parteneriate din care ambele părţi au avut numai de câștigat.

Echipa noastră, formată din personal cu experienţă în transportul de mărfuri, a fost de la bun început vitală pentru a aduce companiei noastre o notorietate crescută şi pentru a oferi un serviciu sigur și prompt partenerilor noştri. Nord Vest Camioane S.R.L. există pentru a vă asigura că mărfurile dumneavoastră ajung la destinaţie în cel mai scurt timp şi fără probleme. Camioanele noastre, sunt echipate cu cele mai noi tehnologii în domeniu, pentru a putea urmări in permanență poziția geografica a camionanelor respectiv a mărfurilor transportate precum și timpii estimați până la destinație. Pentru a asigura protejarea mediului înconjurător și pentru a contribui cât de mult se poate, din partea unei comapanii de transport rutier de mărfuri, am ales ca majoritatea motoarelor camioanelor noastre să fie Euro 5, Euro EEV și Euro 6.

Expirat
CONSILIER JURIDIC  -  SC NORD VEST CAMIOANE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles