Publicat 05 Nov 2019 | Reactualizat 13 Nov 2019 | Expiră 05 Dec 2019

Consilier Juridic

1 post

Candidatul ideal

Societatea MAURER IMOBILIARE MURES SA angajeaza consilier juridic:

CANDIDATUL IDEAL:
- studii superioare juridice;
- experienta de minim 3 ani in specialitate, experienta in domeniul reprezentarii in instanta si recuperare debite este un avantaj;
- cunoasterea reglementarilor legale in domeniile dreptului civil si comercial precum si in celelalte domenii ale dreptului;
- capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
- excelente abilitati de organizare si planificare;
- atitudine proactiva si atentie sporita la detalii;
- foarte bune abilitati de comunicare verbala si in scris;
- initiativa, orientare catre rezultate;
- abilitati de analiza si sinteza;
- cunostinte bune de operare MS Office (Word, Excel);

Descrierea jobului

CE VEI FACE:
- Redactezi si intocmesti acte cu caracter juridic (notificari plata, somatii, acorduri, contracte diverse, adrese, etc.);
- Avizezi si semnezi acte cu caracter juridic;
- Verifici si aduci modificari juridice la contractele comerciale incheiate cu clientii companiei;
- Oferi consultanta juridica tuturor departamentelor companiei in problemele aparute;
- Reprezinti interesele companiei in relatiile cu autoritatile publice, in special Registrul Comertului, notari publici, executori judecatoresti;
- Redactezi cereri de chemare in judecata, reprezinti compania in fata instantelor judecatoresti, mentii legatura cu organele de executare silita;
- Depui toate diligentele pentru solutionarea amiabila a diferendelor in relatia cu tertii;

CE ITI OFERIM:

Oportunitatea de a te dezvolta in cadrul uneia dintre cele mai mari companii imobiliare din Romania;
Salariu si beneficii atractive;
O echipa tanara si dinamica alaturi de care iti poti maximiza potentialul;

TE ASTEPTAM ALATURI DE NOI!

Candidatii interesati pot trimite CV-ul insotit de scrisoare de intentie si de fotografie pe adresa de e-mail: secretariat.targumures@maurerimobiliare.ro
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu.

Compania isi rezerva dreptul de a testa competentle declarate de catre candidati.

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2006.

Experiența Maurer Imobiliare poate fi exprimată în cifre, astfel:

13 ani experiență în domeniul dezvoltării imobiliare; 7 proiecte dezvoltate în puncte cheie ale României din care trei în Brașov și câte unul în Constanța, Cluj-Napoca, Sibiu, Târgu Mureș; 5 orașe în care construim adevărate comunități; peste 7000 de apartamente vândute în toată țara.

Succesul companiei Maurer Imobiliare nu se numără în apartamente vândute, ci în miile de familii fericite. Succesul companiei Maurer Imobiliare înseamnă respectarea promisiunilor, înseamnă încrederea în valorile pe care acest proiect unic în România a fost fondat.

Doar așa, Maurer Imobiliare se traduce prin „Constructorii de visuri”.

Consilier Juridic  -  Maurer Imobiliare SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles