check_circle

Job verificat

|Publicat 15 Mar 2019 | Reactualizat 14 Apr 2019 | Expiră 15 Apr 2019

Consilier juridic

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

ACTIVITATEA SE VA DESFASURA IN PLOIESTI

- absolvent de studii juridice
- integritate morala;
- capacitate de insuşire rapidă a informaţiilor;
- viteza mare de tehnoredactare(cunoasterea programelor word si excel);
- atenţie sporită la detalii;- disponibilitate la program de lucru prelungit;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi prioritizarea activităţilor, adaptabilitate, eficienta;
- corecta utilizare a limbii romane (scris şi vorbit);
- abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
- dorinta de a lucra in echipa pe termen lung.

Descrierea jobului

– gestionează portofoliul de dosare alocat de către executorul judecătoresc;
– emite şi comunică toate actele, documentele precum şi corespondenţa din dosarele alocate cu respectarea dispoziţiilor legale legate de formă şi conţinutul acestora, cu respectarea termenelor procedurale;
– efectuează toate formele de publicitate solicitate de lege pentru procedura de executare silită;
– monitorizează încasările din dosarele gestionate, plăţile efectuate de către debitori şi respectarea angajamentelor de plată, identifică noi soluţii pentru recuperarea rapidă şi integrală a creanţelor urmărite.

Expirat
Consilier juridic  -  Birou Executor Judecatoresc Tanase Dragos Iulian