check_circle

Job verificat

|Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 14 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

CONSILIER JURIDIC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii Juridice finalizate
  • Experienta de min. 5 ani in domeniu ca avocat sau consilier juridic
  • Engleza - nivel avansat
  • Abilitatea de a face managementul mai multor sarcini simultan, promptitudine și responsabilitate în luarea deciziilor;
  • Capacitate de insuşire rapidă a informaţiilor;
  • Persoană proactivă; experiența de lucru într-un mediu dinamic;
  • Bune abilități de comunicare; lucru în echipă; organizarea și stabilirea priorităților în activitatea profesională;
  • Întocmește și actualizează proceduri de lucru în acest scop, precum și alte proceduri interne cu impact juridic;
  • Atitudine pozitiva, optimism, dispus sa invete si sa se dezvolte profesional
  • Organizat, cu initiativa, un bun negociator, cu atitudine ferma si sa fie capabil sa ia decizii in situatii limita, foarte atent la detalii, ce cauta sa isi imbunatateasca in permanenta metoda de lucru
  • Cunostinte de operare PC si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook).
  • Abilitatea de păstrare a confidențialității activității profesionale;

Descrierea jobului

  • Asigura asistența juridică necesară în proiecte de mediu (pentru reciclare, curatari industriale), dar si in imobiliare, constructie
  • Întocmește în numele societății rapoarte, adrese, cereri, reclamații, plângeri, notificări, somati, contestații si alte acte cu caracter juridic;
  • Oferă consultanță și suport în toate problemele de natură juridică cu care se confruntă angajatorul și se implică în toate etapele acestui proces.
  • Intocmeste contractele de antrepriza, de achizitii, prestari servicii, le analizeaza si/sau ofera consultanta asupra redactarii lor, inclusiv Intocmeste si gestioneaza o baza de date a acestora
  • Asigura asistență pe tot parcursul procesului de constructie/mentenanta imobile;
  • Asigura asistență juridică privind contractele de achiziție publică, licitații; autorizații de construire și planuri urbanistice;
  • Intocmeste evidente, rapoarte si informari saptamanale si/sau lunare privind rezultatele activitatii.

Uni-Recycling, companie româno-germană fondată în 2005, are ca scop principal declarat protecţia mediului, în care se implică activ prin raportare constanta la atuurile sale: responsabilitate, expertiză în domeniu, parteneriat de încredere, profesionalism.

În viziunea noastră, deşeurile înseamnă resurse şi depinde doar de noi să le valorificăm pentru a proteja natura. De la consultanţă la soluţia optimă finală, Uni-Recycling este specializată în servicii performante şi complete, aplicând cele mai bune tehnici disponibile.

Expirat
CONSILIER JURIDIC  -  SC UNI-RECYCLING SRL