Publicat 12 Feb 2019 | Reactualizat 14 Mar 2019 | Expiră 15 Mar 2019

Consilier juridic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Minimum cinci ani experienta in pozitia de consilier juridic
Excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere
Capacitate de a lucra cu termene limita si de asimilare rapida a cunostintelor
Atenţie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
Persoana dinamica, organizata, metodica si proactiva, capabila sa lucreze in conditii de stres
Experienta de reprezentare in instanta/ in lucrul cu Oficiul National al Registrului Comertului / in colaborarea cu asociatii profesionale
Experienta in consultanta juridică in domeniul imobiliar/ constructii constituie un avantaj
Bune cunostinte de limba engleza
Permis de conducere categoria B (conditie obligatorie)

Descrierea jobului

Elaboreaza opinii legale privind problemele/spetele supuse atentiei
Solutioneaza problemele legale aparute in activitatea companiei
Redacteaza cereri de chemare in judecata, intampinari, plangeri contraventionale/penale, sesizari, contestatii litigii de munca, cesiuni de creanta etc.
Reprezinta interesele societatii in fata instantelor judecatoresti, organismelor jurisdictionale specializate, autoritatilor si institutiilor publice si administrative
Intocmeste contracte comerciale, conventii civile, parteneriate, contracte de publicitate
Analizeaza si avizeaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor organizatiei
Obține avize/ autorizatii necesare pentru buna functionare a societatii
Reprezintă societatea în relaţia cu Oficiul Registrului Comerţului
Monitorizeaza modificarile legislative, informeaza si consiliaza managementul si angajatii cu privire la acestea
Verifica si informeaza departamentele de specialitate/conducerea companiei privind activitatea organizatiilor profesionale la care societatea este afiliata sau a forurilor sub indrumarea carora isi desfasoara activitatea

RIN Group te invită să te alături unei echipe de profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment.

www.rinhotels.ro www.domusstil.ro www.waterpark.ro

Expirat
Consilier juridic  -  RIN Hospitality Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles