check_circle

Job verificat

|Publicat 12 Feb 2019 | Reactualizat 12 Mar 2019 | Expiră 15 Mar 2019

Consilier Juridic

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii si calificari / certificari:

Nivel:

Studii superioare absolvite, diploma de licenta (Facultatea de Drept)

Profil / domeniu:

Domeniul Juridic

Experienta in domeniu:

1 – 3 ani

Experienta in post similar:

1 an

Cunostinte:

Cunostinte limba straina;
Cunostinte medii utilizare PC;

Competente:

Spirit de echipa;
Initiativa si proactivitate;
Rezolvarea de probleme;
Acuratete si precizie
Planificare si organizare;
Multitasking;
Orientare catre client;
Flexibilitate;
Comunicare;
Dezvoltare personala si autocontrol;
Abilitati si aptitudini:

Comunicare interpersonala;
Capacitatea de a oferi si primi feedback;
Gandire si actiune anticipativa;
Capacitatea de analiza si sinteza;
Abilitatea de a propune solutii noi;
Atentie la detalii;
Capacitatea de organizare a resurselor;
Distributivitatea atentiei;
Capacitatea de a oferi solutii optime la solicitarile clientilor;
Capacitatea de a anticipa nevoile clientului;
Abilitati de persuasiune si negociere;
Abilitati de comunicare business;
Capacitatea de a avea reactii pozitive in situatii tensionate;
Capacitatea de a se adapta usor la conditii si situatii noi;
Capacitatea de a transmite eficient informatia atat verbal, cat si in scris;
Motivare si automotivare;
Capacitatea de a se mentine informat cu noutatile din domeniul job-ului sau;
Aspect fizic placut, ingrijit;
Disciplina;

Descrierea jobului

Scopul postului (rolul postului in cadrul companiei / departamentului):

Sustine obiectivele companiei prin desfasurarea activitatilor necesare pentru a proteja reputatia companiei si interesele acesteia prin furnizarea de solutii juridice de calitate, in timpul solicitat, astfel incat sa raspunda solicitarilor specifice companiei.
Responsabilitati principale:

Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre superiorii ierarhici si catre departamentele din firma cu care colaboreaza;
Raspunde de calitatea muncii desfasurate;
Raspunde de realitatea, corectitudinea si confidentialitatea datelor si a calculelor inscrise in documentele intocmite personal, de respectarea legislatiei in domeniu;
Raspunde de acuratetea si realismul datelor, informatiilor, raportarilor puse la dispozitia conducerii societatii;
Raspunde de intretinerea si utilizarea echipamentului de lucru;
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal;
Activitatile specifice:

Este responsabil pentru arhivarea in bune conditii a documentelor de natura juridica din companie;
Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate;
Pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de companie;
Utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei;
Respecta prevederile normativelor interne si procedurile de lucru specifice postului sau;
Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei;
Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza compania;
Aplicarea normelor de tehnica securitatii muncii si de prevenire si stingere a incendiilor.

Millenium Pro Design - lider in Romania in domeniul Travel Retail. Misiunea noastra este de a oferi clientilor nostri produse si servicii de cea mai buna calitate, folosind tehnologii inovatoare si un mediu orientat catre client, pe baza carora clientul sa poata lua cele mai bune decizii de cumparare. Brand-ul nostru: BESTVALUE - Duty Free Experience.

Expirat
Consilier Juridic  -  SC MILLENIUM PRO DESIGN SRL