Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

CONSILIER JURIDIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui nou coleg pentru pozitia de Consilier Juridic 😊 :

  • Licentiat in Drept;
  • Experienta min.2 ani pe o pozitie cu responsabilitati similare;
  • Cunostinte de Drept Civil, Comercial, Dreptul Muncii;
  • Limba engleza - nivel mediu (scris si vorbit);
  • Abilitati de utilizare ale pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook)

Descrierea jobului

  • reprezentare firma in litigii sau la stabilirea unor conditii contractuale speciale;
  • consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora;
  • elaborarea de regulamente, hotarari, ordine si instructiuni referitoare la desfasurarea activitatii in cadrul firmei in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • avizarea si contrasemnarea actelor cu caracter juridic ale firmei;
  • reprezentarea intereselor si apararea drepturilor legitime ale firmei in fata autoritatilor publice, institutiilor de orice natura, precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice, romana ori straina;
  • asigurarea de consultanta si informarea permanenta a conducerii firmei cu privire la modificarile legislative;
  • elaborarea de regulamente, proceduri de lucru, instructiuni, formulare de inregistrare aferente procedurilor.
  • gestionarea documentelor societatii, a contractelor, litigiilor si corespondentei specifice;
  • acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia;
  • rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului;
  • redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale;
  • redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate;
  • verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
  • consiliere GDPR.
Oferim:
  • tichete de masa;
  • sarbatori libere legale;
  • lucru intr-un mediu placut;
  • sediu central;
  • colectiv tanar;
  • posibilitate de avansare.
Va asteptam in echipa noastra!

Povestea Cellini incepe cand primul magazin Cellini a fost deschis in Bucuresti Mall. In cei peste 20 ani de existenta, reteaua magazinelor Cellini a crescut rapid si sigur, devenind liderul incontestabil pe segmentul ceasurilor si bijuteriilor de lux. Cu un nume inspirat de cel al celebrului bijutier din Italia Renascentista, Benvenuto Cellini, brandul Cellini a luat nastere din dorinta de a oferi romanilor o retea de magazine la nivel occidental unde acestia sa poata gasi ceasurile si bijuteriile unor marci prestigioase, recunoscute international pentru calitatea lor. Portofoliul Cellini cuprinde marci de ceasuri precum TAG Heuer, Zenith, Cartier, Omega, Breitling, Hublot, Bell&Ross, Rado, IWC,Vacheron Constantin, Longines, Tissot, Swatch, la care se adauga renumite branduri de bijuterii: Crieri, Leo Pizzo,Casato, Furrer Jacot, Meister, Maria Granacci, Eva Nobile, Carezze, Dogma.

Expirat
CONSILIER JURIDIC  -  CELLINI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles