Publicat 25 Ian 2021 | Reactualizat 24 Feb 2021 | Expiră 25 Feb 2021

Consilier juridic, toate orasele

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim un (o) coleg(a) cu:
- Studii superioare in domeniu
- Experienta in cadrul unui birou notarial constituie un avantaj
- Cunoştinţe temeinice de drept civil
- Cunoasterea pachetului MS Office
- Persoana responsabila si orientata spre solutii; atenta la detalii, rezistenta la stres, cu spirit de echipă si iniţiativă

Daca doresti sa faci parte din familia kiwiotilor, poti sa aplici cu incredere, chiar daca esti din alt oras, pentru ca noi putem lucra cu mare drag si spor, chiar si remote :)

Descrierea jobului

Principalele tale responsabilitati vor fi:
- Verificarea actelor de proprietate si emiterea de opinii juridice pentru imobilele propuse a fi aduse in garantie de catre Clientii Companiei in vederea obtinerii de credite de la institutiile de credit partenere
- Identificarea categoriilor de risc juridic, implicatiilor si modalitatilor de diminuare / inlaturare a acestora
- Asigurarea de consultanta si oferirea de suport juridic in interpretarea legislatiei specifice din domeniul contractelor de credit pentru consumatori
- Asigurarea de consultanta si avizarea actelor juridice incheiate de societate
- Raspuns la plangerile adresate de catre clientii Companiei, precum si la orice alte solicitari formulate de diverse institutii publice/entitati, la cererea conducerii Companiei

KIWI Finance este un broker de credite din Romania cu o prezenta in piata de peste 16 ani.

Detine un numar de 65 de sucursale in toata tara (inclusiv francize) si peste 100 de oferte de credite si solutii financiare (credite ipotecare, de nevoi personale, carduri de credit, leasing, asigurari etc).

Deoarece ne aflam intr-un proces continuu de dezvoltare, suntem in permanenta cautare a oamenilor potriviti care sa se alature echipei noastre.

Pentru mai multe detalii despre echipa noastra, viziteaza Site-ul nostru , Sectiunea Cariera/Povestile Kampionilor nostri.

Expirat
Consilier juridic, toate orasele  -  KIWI FINANCE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles