Publicat 23 Nov 2020 | Expiră 01 Dec 2020

Consilier juridic / Secretar notarial

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Experienta de peste 5 ani in activitate notariala (secretariat notarial, operator redactare acte notariale etc..)
-Studii superioare, de preferat juridice
-Experienta si rapiditatea in tehnoredactarea actelor notariale
-Experienta in lucrul cu registrele, arhiva notariala, ghidurile de evaluare, aplicatia Ettera pentru cadastru si publicitate imobiliara
-Abilitate de comunicare si relationare interumana, o fire sociabila, calma, extrovertita sunt o necesitate
-Capacitatea de a rezolva sarcini multiple
-Orientare catre client, amabilitate si seriozitate
-Cunostiinte de operare in MS Office(Word)

Descrierea jobului

-Ofera consultanta si informatii juridice preliminare privind documentele prezentate de catre client in vederea incheierii actului notarial
-Tehnoredactarea actelor notariale, procuri, contracte, declaratii autentice, procedure succesorale, procedure ale divortului, legalizari..etc si pregateste actele notariale in vederea semnarii.
-Asigura si intretine comunicarea notarului cu institutiile bancare, Cartea funciara, departamentul contabil intocmind documentatia necesara, colectand si depunand in acest sens toate documentele solicitate de catre aceste institutii/ persoane.
-inregistreaza in registrele notariale si arhiveaza documentele biroului notarial conform nomenclatorului arhivistic si a normelor interne

Beneficii oferite:
-Salariu fix cu posibilitatea majorarii periodice

Expirat
Consilier juridic / Secretar notarial  -  SOCIETATE PROFESIONALA NOTARIALA MOTRESCU-GACHI MĂLINA NICOLA şi TINTA ALINA-MIHAELA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles