Publicat 19 Iul 2019 | Reactualizat 16 Aug 2019 | Expiră 19 Aug 2019

Consilier juridic resurse umane PLUSAUTO dealer Ford

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

* Licentiat in stiinte juridice;
* Experienta relevanta in activitati juridice si resurse umane (experient a in recuperare creante, ITM);
* Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si abilitati de solutionare de probleme;
* Persoana dinamica, energica si orientata catre rezultate in acelasi timp;
* Persoana perseverenta cu atitudine pozitiva;
* Punctualitate, atentie la detalii;
* Cunostinte de operare computer

Descrierea jobului

Intocmirea cererilor cu caracter juridic conform legislatiei in vigoare, inclusiv in relatia cu ITM
Acordarea consultantei juridice si avizarea dosarelelor de creante, contractelor, angajamentelor si a altor documente cu caracter juridic,
Pregatirea convocatoarelor, hotararilor AGA, actelor aditionale la Actul Constitutiv, reactualizarea acestuia, asigurarea publicarii acestora in conformitate cu legislatia in vigoare si pastrarea in Registrul de evidenta,
Redactarea, avizarea si contrasemnarea actelor juridice,
Redactare si verificare contracte,
Asigurarea inscrierii de mentiuni la Registrul Comertului,
Intocmirea corespondentei cu caracter juridic in relatia cu clientii, notarii publici, executorii judecatoresti, institutii publice si/sau private;
Pregatirea periodica a rapoartelor asupra dosarelor aflate pe rolul instantelor de judecata in cadrul carora societatea este parte;

Plusauto este dealer autorizat Ford si Opel avand 4 complexe integrate, showroom-service-piese deschimb auto, in Craiova, Slatina, DT Severin. Totodata Plusauto face parte din grupul de firme ARHI DESIGN, PLUSHOTEL, PLUSAQUA, PLUSASIG.
Mediul de lucru este perfect pentru a oferii posibilitati de afirmare profesionala si personala, intr-un domeniu care creste si intr-o companie de mare prestigiu.

Vino si intra in marea familie Plusauto!

Cererile de angajare sunt asteptate pe adresa adrian.marasescu@plusauto.ro

Expirat
Consilier juridic resurse umane PLUSAUTO dealer Ford  -  PLUSAUTO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles