Consilier Juridic/ Jurist

Combinatul De Celuloza si Hartie 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare de drept cu licenta
- Operare PC: Word, Excel - nivel inalt
- Cunostinte bune de legislatie si actualizarea permanenta a cunostintelor de legislatie;
- Capacitatea de invatare;

Descrierea jobului

- Consultanta si asistenta juridica pe probleme de relatii comerciale si contracte comerciale;
- Analiza si evaluare de riscuri, elaborare de obiectiuni pentru contractele comerciale ale companiei;
- Intocmire, incheiere contracte de executie, subantrepriza, prestari servicii si a actelor aditionale subsecvente in vederea modificarii sau completarii contractelor cu date refeitoare la durata contractului, obiectul contractului, pretul contractului;,
– asigurarea cu documente si informatii juridice solicitate in departamentele si compartimentele firmei;
-redactarea actelor cu caracter juridic ale firmei
- informarea compartimentelor societatii asupra modificarilor legislative cu importanta asupra bunei desfasurari a activitatii
- asigurarea gestionarii si arhivarii documentelor cu caracter juridic
-Va oferi suport legal conduiceri

Descrierea companiei

Combinatul de Celuloză și Hârtie S.A.
Drobeta Turnu-Severin, Bulevardul Nicolae Iorga nr. 2,
Mehedinți
Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.