Publicat 19 Mar 2021 | Reactualizat 16 Apr 2021 | Expiră 19 Apr 2021

CONSILIER JURIDIC/JURIST/ACHIZITII PUBLICE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal pentru compania noastra trebuie:

1. sa detina cunostinte solide privind legislatia muncii, legislatia societatilor comerciale, legislatia achizitiilor publice, paza si protectie;
2. sa detina cunostine de operare pe calculator (Word, Excel);
3. sa detina cunostinte de folosire a logisticii (imprimanta, fax, calculator etc)
4. sa aiba carnet (reprezinta un avantaj)
5. sa fie disponibil pentru program de lucru prelungit, daca situatia o cere;
6. sa fie rezistent la stres;
7. sa fie respectuos in relatiile cu toti colegii sai;
8. sa inteleaga si sa respecte raporturile de subordonare si colaborare, la locul de munca;
9. sa cunoasca si sa inteleaga limbajul oficial uzitat in actele redactate de companie;
10. sa participe activ la toate actitivatile companiei care implica expertiza juridica;

Descrierea jobului

- Acordarea de asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei si angajatilor acesteia.
- Rezolvarea de cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului.
- Redactarea de proiecte de contracte si negocierea clauzelor legale contractuale.
- Redactarea, avizarea si contrasemnarea actelor juridice
- Verificarea consimtamantului, continutului si data actelor incheiate ce privesc firma.
- Verificarea legalitatii actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.
- Preocuparea in permanenta privind actualizarea bazei informationale legislative a firmei;
- Intocmirea documentatiilor pentru participarea la achizitii publice;
- Depunerea documentatiilor pe platforma seap;
- Intocmirea contestatiilor si plangerilor in domeniul achizitiilor publice;
- Tinerea evidentei cu litigiile in care este parte societatea;
- Redactarea cererilor de chemare in judecata, a intampinarilor, apelurilor si alte asemenea;
- Reprezentarea societatii in instanta;
- Verificarea zilnica a corespondentei informatice si pe suport letric a societatii precum si informarea conducerii despre aceasta;
- Colaborarea cu toate departamentele societatii, pe linie de munca, in ce priveste toate aspectele legislative implicate;

Facilitati oferite de companie:

- salariu atractiv
- autovehicul pentru deplasarile in teritoriu si carburant aferent;
- telefon de servici.

CV-urile se pot trimite de candidati pe doar pe adresa de mail a societatii: ciclops2003@gmail.com
Pentru detalii, candidatii pot apela la tel: 0733773045 - Cristina PANDIA
Locul de munca pentru desfasurarea activitatii va fi la sediul social al societatii din Sibiu.

Descrierea companiei

Obiect de activitate:
8010 - Activitati de protectie si garda
8020 - Activitati de servicii privind sistemele de securizare

Expirat
CONSILIER JURIDIC/JURIST/ACHIZITII PUBLICE  -  Ciclops Security S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles