Consilier juridic - JUNIOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare juridice (obligatoriu) finalizate; experienta nu este obligatorie;
- cunoștințe solide de drept civil, procedură civilă;
- persoana serioasa, muncitoare, cu capacitate de persuasiune, dornica sa se realizeze profesional, cu foarte foarte mare atentie la detalii si capacitate de analiza;
- cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel);

Descrierea jobului

- redactează documente juridice într-o manieră structurată şi concisă, utilizând un limbaj juridic adecvat și susține coerent argumentele juridice invocate;
- redacteaza cereri si acte procedurale sub indrumarea coordonatorului;
- asistarea societatea în negocierea unor tranzactii judiciare sau extrajudiciare;
- urmareste aparitia oricaror acte normative (legi, ordonante, hotarari, etc.) care reglementeaza activitatea societatii si informeaza conducerea;
- face demersurile necesare, la institutiile statului, pentru obtinerea tuturor avizelor, autorizatiilor, etc;
- mentinerea legaturii cu executorii judecatoresti colaboratori;
- avizeaza documentele care reglementeaza raporturile de munca intre salariati si conducerea companiei;

Descrierea companiei

Te asteptam in echipa noastra!
*Pot aplica si persoane care au promovat examenul de intrare in profesie in 2021; isi pot face stagiatura sub indrumarea unui avocat senior colaborator al societatii noastre.
Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 22 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos