Consilier Juridic Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii superioare juridice
- Cunostinte in domeniul juridic-experienta in procedura de executare silita este considerata un avantaj
- Cunostinte de Microsoft Word, Excel si Outlook
- Excelente abilitati de comunicare si negociere
- Foarte bune abilitati de lucru in echipa
- Atitudine proactiva si abilitati de prioritizare a task-urilor

Descrierea jobului

- Mentinerea legaturii cu executorii judecatoresti colaboratori;
- Supravegheaza gestionarea procedurilor realizate de executorii judecatoresti pe portofoliul alocat;
- Redactarea actiunilor privind procedura de executare silita si a documentelor necesare in relatia cu instantele de judecata;
- Contactarea debitorilor in vederea stabilirii angajamentelor de plata;
- Redactarea raspunsurilor la solicitarile debitorilor;
- Raporteaza direct catre Managerul Departamentului Legal;

Beneficii:
- Bonus de performanta in functie de rezultatele obtinute
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie dinamica
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala

Agency for Control of Outstanding Debts Romania (ACOD Romania) este o companie specializata in achizitia si managementul portofoliilor de creante. Misiunea noastra este aceea de a asigura o gestiune eficienta a dosarelor de creante, printr-un inalt standard de profesionalism.
Agency for Control of Outstanding Debts Romania (ACOD Romania) is a company specialized in the acquisition and management of debt portfolios. Our mission is to ensure an efficient management of the debt files, through a high standard of professionalism.
Publicat 22 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 22 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos