Publicat 29 Iul 2019 | Reactualizat 25 Sep 2019 | Expiră 25 Oct 2019

Consilier Juridic Junior

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare juridice
  • Experiența relevantă în domeniu constituie un avantaj
  • Cunoștințe bune de limba engleză (germana poate constitui un avantaj)
  • Cunoștințe bune de operare PC (Word, Ex-cel)
  • Persoana organizată cu excelente abilități de comunicare
  • Acreditarea de consilier juridic poate constitui un avantaj
  • Capacitate de lucru în echipă

Descrierea jobului

  • Întocmirea, verificarea, supervizarea și gestionarea de contracte necesare desfășurarea activității societății, inclusiv întreprinderea tuturor acțiunilor necesare legalizării/ autentificării lor și înscrierii în Cartea Funciară a drepturilor reale născute, modificate, stinse, dacă e cazul; participarea la negocieri, dacă este cazul
  • Întocmirea documentelor prevăzute de lege în cazul modificării actelor constitutive, întreprinderea tuturor acțiunilor necesare înregistrării lor în Registrul Comerțului și publicării în Monitorul Oficial al României
  • Întocmirea documentelor de decizie ale organelor de conducere ale societății
  • Întocmirea adreselor de corespondență cu autoritățile și a oricăror înscrisuri necesare în relațiile cu acestea (ex. procuri, împuterniciri, delegații)
  • Redactarea și susținerea de documente procesuale necesare acțiunilor în instanță;
  • Consilierea și oferirea opinii juridice departamentelor societății
  • Relaționarea continuă cu departamentele interne
  • Îndeplinirea sarcinilor administrative și organizatorice ale Departamentului Juridic (ex. arhivarea documentelor)
  • Alte sarcini de suport pentru departamentele societății
Oferim
  • Oferim un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinațională
  • Inducție și instruire specifică
  • Asigurare medicală privată
  • Transport gratuit domiciliu-locul de muncă dus-întors

Diversitatea celor 9.600 de angajați ne ajută să formăm o familie puternică.

Sunt multe lucruri care ne unesc:

Plăcerea de a face lucruri, nu doar de a vorbi despre ele

Stabilitatea care ne determină să progresăm

Satisfacția de a realiza ceva în fiecare zi

Mândria de a lucra într-o industrie sustenabilă, care oferă oportunități nu doar generației noastre, ci și celor care vor urma.

Nu căutăm doar angajați. Vrem colegi care să ne împărtășească valorile. Care fac lucrurile să se întâmple.

Consilier Juridic Junior  -  EGGER ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles