Publicat 10 Sep 2020 | Expiră 11 Oct 2020

CONSILIER JURIDIC DEP. RECUPERARI CREANTE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare juridice;
- Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu debitori reprezinta un avantaj;
- Bune abilitati de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- Abilitati dovedite de negociere si putere de convingere;
- Atentie la detalii si bune abilitati de organizare si prioritizare a sarcinilor;
- Capacitatea de a relationa cu persoane dificile;
- Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate.

Descrierea jobului

- Redactarea actelor cu caracter juridic;
- Contactarea telefonica a debitorilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite;
- Informarea debitorilor in legatura cu aspectele specifice debitelor/platilor si negocierea in vederea recuperarii sumelor restante, conform termenelor contractuale;
- Monitorizarea angajamentelor de plata conform termenelor stabilite;
- Urmarirea activitatii BEJ in cadrul dosarelor de executare silita in care ROCREDIT are calitatea de creditor.

Cu o prezenta de 13 ani pe piata serviciilor financiare din Romania, RoCredit IFN SA este o instituție financiară nebancară, cu capital integral romanesc, ce oferă soluții de microcreditare destinate nevoilor de finanțare din mediul de afaceri din România.

RoCredit IFN S.A. isi propune sa devina un reper al excelenței în domeniul microfinanțării și să contribuie activ la dezvoltarea sustenabilă a mediului de afaceri antreprenorial din România.

Expirat
CONSILIER JURIDIC DEP. RECUPERARI CREANTE  -  ROCREDIT IFN S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles