Publicat 06 Mai 2019 | Expiră 06 Iun 2019

Consilier juridic Bistrita

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa TERAPLAST caută consilier juridic!
Pentru a-ti desfasura activitatea iti vor fi necesare:

  • Studii superioare de profil juridic (absolvent al Facultății de Drept );
  • Experienţă relevantă pe poziţia de consilier juridic;
  • Bune aptitudini de utilizare Microsoft Office – (Word, Excel, PowerPoint)
  • Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă), relaţionare, mediere și putere de convingere;
  • Constiuie avantaj cunoașterea legii societăților, a legislației insolvenței, a legislației privind protecția datelor și experiența in aceste domenii;
  • Ușurință în inițierea și dezvoltarea relațiilor interpersonale;
  • Iniţiativă, spirit de organizare, stabilire a priorităților și capacitatea de automotivare;
  • Abilități de analiză și sinteză;
  • Bună capacitate de negociere;
  • Bună orientarea spre rezultate, capabil sa lucreze eficient și de a lucra cu termen limită;
  • Persoană responsabilă și cu simț de răspundere;

Beneficii :
  • Pachet salarial motivant;
  • Dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic si o companie in dezvoltare;

Descrierea jobului

Descrierea jobului :

  • În această calitate, vei răspunde in principal de:
  • Redactarea, analizarea, urmărirea și administrarea contractelor sau a altor acte cu conținut juridic în legatură cu activitatea societății, apărând drepturileși interesele legitime ale societății;
  • Urmărirea și gestionarea procesului de recuperare a creanțelor, implicarea în identificarea de acțiuni și modalități noi de recuperare a acestora;
  • Redactarea adreselor având ca destinatar clienții, furnizorii, autoritățile publice sau instituțiile de orice natura, asigurând consultanță și reprezentarea eficientă a societății;
  • Redactarea documentelor juridice precum: opinii legale, întâmpinări, notificări, împuterniciri, corespondența cu caracter juridic, etc.;

Istoria companiei TeraPlast a început în anul 1896, cu atelierul de producție a plăcilor ceramice din Bistrița. Astăzi, la peste 12 decenii distanță, TeraPlast SA a ajuns unul dintre cei mai mari procesatori de PVC din România și unul dintre cei mai importanți producători români de materiale pentru piața construcțiilor.

Aceste realizări sunt rezultatul firesc a mai bine de un secol de dezvoltare și inovare continuă, totul făcut cu un singur scop în minte: furnizarea soluțiilor eficiente pentru oameni și mediu.

Expirat
Consilier juridic Bistrita  -  SC TERAPLAST SA