Publicat 01 Aug 2008 | Reactualizat 30 Aug 2008 | Expiră 01 Sep 2008

Consilier imobiliar/ Broker imobiliar

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- prezenţă agreabilă, ţinută foarte îngrijită
- cunoştinţe solide de tehnici de vânzare şi negociere
- experienţa în domeniul imobiliar,buna cunoaştere a pieţei imobiliare şi a legislaţiei în domeniu constituie un avantaj;
- spirit de echipa;
- responsabilitate şi punctualitate ;
- limba engleza avansat;
- cunostinte operare PC- MS Office;
- dinamism, initiativa, atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Prospectarea continuă a pieţei imobiliare în scopul cunoaşterii imobilelor propuse de către proprietari spre tranzacţionare (vânzare/ închiriere ), precum şi a cererii de servicii din partea clienţilor (proprietari, cumpărători, chiriaşi, investitori etc.);
Contactarea proprietarilor şi vizionarea proprietăţilor oferite spre tranzacţionare (vânzare/închiriere), în vederea obţinerii de relaţii suplimentare despre imobilele ofertate ;
Introducerea ofertei în baza de date a firmei şi actualizarea permanentă a acesteia;
Cunoaşterea şi studierea continuă a solicitărilor directe ale clienţilor companiei (înţelegerea nevoilor clienţilor);
Prezentarea ofertelor selectate clienţilor interesaţi, stabilirea relaţiilor de colaborare cu aceştia şi însoţirea lor pentru vizitarea imobilelor propuse/solicitate ;
Consilierea profesionistă a clienţilor solicitanţi, în privinţa proprietăţilor prezentate, precum şi în negocierea şi derularea tranzacţiei imobiliare ;
Urmărirea derulării şi finalizării tranzacţiilor intermediate de agentie.

Beneficii:

- angajament stabil pe termen lung
- pachet salarial motivant, corelat cu performanţa
- mijloace moderne de lucru şi publicitate, logistică performantă, bază de date.
- instruire de specialitate şi susţinere practică permanentă
- apartenenţa la o echipă deschisă, dinamică, formată din profesionişti
- comision progresiv

Intacto este o agentie imobiliara care are ca si obiectiv impunerea pe piata prin calitatea serviciilor oferite, experienta profesionala, precum si prin tranzactiile perfect ajustate nevoilor fiecarui client.

Expirat
Consilier imobiliar/ Broker imobiliar  -  Intacto Imobiliare

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles