Consilier Economic Junior

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
Absolvent studii economice de lunga durata;
Minim 5 ani experienta în domeniul economic;
Bune aptitudini de comunicare, exprimare corecta, atat verbala cât si în scris;
Atitudine pro-activa, orientata catre implinirea obiectivelor;
Cunostinte operare/programare calculator nivel avansat;
Sa cunoasca si sa respecte prevederile legale;
Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de implementare a solutiilor dispuse, asumarea responsabilitatii, competenta in redactare, corectitudine si loialitate fata de interesele Organizatiei, conduita ireprosabila, atitudine preventiva.

Descrierea jobului

Atributii principale:

Monitorizare activitatii economice;
Raportare saptamanala a balantei de conturi bancare a companiei;
Analiza situatii financiare-contabile si rapoarte;
Analiza saptamanala a cash-flow-ului;
Analiza si confirmare – procedura plati;
Monitorizare debitori in insolventa;
Monitorizare raportare audit extern;
Comunicare/corespondeaza consultantii fiscali;
Monitorizare inspectii fiscale;
Verificare calcul indicatori economico-financiari;
Relationare cu institutiile bancare – credite/proiecte, noi sau in derulare.

Companie din domeniul productiei, listata pe piata de capital, actionar majoritar in alte companii, angajeaza consilier economic Junior.
Daca esti ambitios, exigent, entuziast si orientat catre o cariera in domeniul economic, trimite-ne CV-ul tau.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos