Publicat 06 Oct 2008 | Reactualizat 04 Nov 2008 | Expiră 06 Nov 2008

Consilier credite ipotecare si imobiliare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Abilitati de comunicare, vanzare, promovare a produselor de creditare
Capacitate de organizare si planificare eficienta a timpului
Initiativa, flexibilitate, integritate, creativitate, perseverenta
Persoana orientata spre rezultate, cu atitudine profesionala
Studii superioare de preferinta in domeniul economic
Buna cunoastere a produselor de creditare
Experienta obligatoriu de 1 an in domeniul acordarii creditelor ipotecare/ imobiliare ;
Cunostinte de limba engleza si operare PC la un nivel avansat;
Orientare spre client
Lucru in echipa
Adaptabilitate si rezistenta la stres
Tinuta si aspect business
Capacitate de încadrare în termene, simţul responsabilităţii
Carnet de conducere categ. B

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

Promovarea produselor de creditare din portofoliul bancilor partenere
Dezvoltarea unei bune relatii cu clientii existenti sau identificati si oferirea de consultanta in vederea intocmirii dosarelor de credit;
Identificarea nevoilor clientului, a variantei optime de finantare si intocmirea ofertelor alternative;
Oferirea suportului informational pentru intocmirea dosarului de creditare;
Mentinerea legaturii cu instituiile de creditare, confrom procedurilor interne ale firmei.
Utilizarea la maxim a recomandarilor primite si identificarea surselor noi de clienti
Oferirea de consultanta post-vanzare
Prospectarea si dezvoltarea permanenta a portofoliului de clientii , promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia
Urmarirea schimbarilor de pe piata de credite ipotecare si imobiliare

BENEFICII:
Salariu fix si comision de vanzare
Laptop, telefon si masina de serviciu
Training-uri de specialitate
Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-un domeniu de viitor

Firma de recrutare, selectie sin instruire de personal cauta pentru clientul sau -Consilier credite ipotecare si imobiliare

Expirat
Consilier credite ipotecare si imobiliare  -  MENTOR TRAINING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles