Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 20 Iul 2019 | Expiră 20 Iul 2019

Consilier achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca
- Ai studii superioare in domeniul economic, stiinte ingineresti
- Ai experienta în comert si achizitii minimum 1 an (avantaj)
- Ai cunostinte foarte bune operare PC;
- Cunosti limba engleza la nivel mediu/avansat
- Esti o persoana organizata cu capacitate de comunicare eficienta pe verticala si orizontala in cadrul structurii organizatorice a societatii, atat orala cat si in forma scrisa ( rapoarte, e-mailuri)
- Poti lucra cu proceduri, ai capacitatea de a intelege si implementa procedurile societatii, constituind exemplu personal de cunoastere si respectare in totalitate a procedurilor, regulamentelor si a manualelor de lucru existente
- Ai aptitudini de negociere/integritate
- Esti o persoana proactiva
- Ai bune abilitati de lucru cu rapoarte si cifre, intelegi importanta raportarilor exacte si la timp, stii sa interpretezi aceste rapoarte
- Locuiesti in Ploiesti sau limitrof

Descrierea jobului

Ce vei face tu pentru noi?
- Vei mentine relatia cu furnizorii de produse si servicii specifice companiei Metatools pentru respectarea termenilor contractuali si asiguri suportul necesar in derularea parteneriatelor
- Urmaresti contractele cu furnizorii si modalitatile de derulare a acestora
- Intocmesti rapoarte de achizitie si le analizezi comparativ cu obiectivele stabilite
- Vei raporta periodic situatia achizitiilor si a relatiilor cu furnizorii, rrealizezi analize si comparatii periodice asupra eficientei procesului de achizitii
- Raspunzi proactiv la solicitarile departamentului vanzari in ceea ce priveste situatia stocurilor si a preturilor.

Ce facem noi pentru tine ?
Oferim oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes pe piata furnizorilor de echipamente si utilaje tehnologice din Romania;
- Oferim training profesional pentru ca ne place sa investim in oamenii care ne reprezinta ;
- Oferim un venit motivant, corelat cu performantele obtinute ( bonusuri de performanta si fidelitate );
- Oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional si personal;

S.C. METATOOLS S.R.L. este o companie infiintata in anul 1998 si este specializata in importul/ comercializarea sculelor profesionale, utilajelor si echipamentelor pendinte constructiilor si industriei de petrol si gaze (BOSCH, MAKITA, RIDGID, ESAB etc.). Compania noastra detine cel mai mare si modern show-room de profil tehnic din judetul Prahova si are in vedere extinderea activitatilor sale tehnice, comerciale si logistice atat in municipiul Bucuresti cat si in tara.
www.metatools.ro

Expirat
Consilier achizitii  -  SC METATOOLS SRL PLOIESTI