Publicat 30 Iul 2019 | Expiră 30 Aug 2019

Conducator Auto / Sofer Profesionist C+E

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Permis auto B,C,E + card tahograf + atestat profesional - marfa valabil;
- Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate(Autotractor + Semiremorca) de mare tonaj;
- Fara probleme de sanatate deosebite, cazier judiciar si auto fara incidente grave;
- Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
- Disponibiliate pentru lucru in tara 5 – 6 zile / saptamana, cu program prelungit/flexibil;
- Persoana disciplinata, cu atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor;
- Rezistență la stres, capacitate de planificare a sarcinilor;

Descrierea jobului

- Transportul de marfuri vrac pe rute preponderent interne, cu ansamblu de tip autotractor+semiremorca, conform instructiunilor primite de la dep. logistic;
- Preluarea marfurilor pentru transport si predarea mafurilor la locatia de descarcare, fara diferente cantitative, calitative nejustificate;
- Incarcarea optima (la capacitate maxima) a marfurilor, cu respectarea maselor maxime autorizate totale cat si pe axa/grup de axe;
- Intocmirea documentelor de transport, aferente fiecarei curse;
- Respectarea orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare;
- Mentinerea intacta a inventarului predat, constand in autotractor+semiremorca; anexe, scule echipamente, caduri;
- Comunicarea cu dep. tehnic privind problemele de functionare a mijlocului de transport aflat in gestiune;
- Comunicarea permanenta cu dep. logistic privind desfasurarea transportului;

Societatea desfasoara activitati de comert cu cereale si materi prime agricole, activand pe acest segment de peste 15 ani. Suntem un trader de cereale cunoscut in domeniu, atat la nivel national cat si international. Coloana auto asigura sprijinul logistic necesar desfasurarii activitatilor de trading cu cereale si materii prime agricole. Compania efectueaza curse preponderent interne si ocazional externe - Bulgaria, Ungaria. Transportam marfuri vrac - cereale in cea mai mare parte, dar si mafuri generale si paletizate. Operam cu autocamioane de tip autotractor+semiremorca bena de cereale. Seriozitatea cu care ne tratam atat partenerii cat si angajatii ne recomanda.

Expirat
Conducator Auto / Sofer Profesionist C+E  -  SC GRAIN EXPRESS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles