Publicat 21 Iul 2014 | Reactualizat 18 Aug 2014 | Expiră 22 Aug 2014

Conceptor plan de forme

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare tehnice, profil : Autovehicule Rutiere / Aeronave / Mecanica / TCM / IMST
- Experienta in aplicatii de tip CAD (2-5 ani) reprezinta un avantaj;
- Aptitudini de traducere a unui desen in volum;
- Gestiunea excelenta a proportiilor mici si mari;
- Competente lingvistice: franceza si/sau engleza – nivel avansat;
- Rigurozitate, preocupare pentru calitate, simt si interes estetic;
- Bune abilitati de relationare, imaginatie, curiozitate, perseverenta.

Descrierea jobului

Conceptorul Plan de Forma are ca obiectiv realizarea suprafetelor vizibile la un nivel calitativ inalt (Clasa A) avand in vedere constrangerile technice si de design precum : sectiuni 2D, modele 3D, schite, planuri, desene.
- Asigura coerenta definitiilor numerice planului de forme;
- Asigura fezabilitatea numerizarilor si prezinta avansarea acestora interlocutorilor sai din directiile partenere;
- Propune ameliorari;
- Anima tablourile de bord;
- Se asigura de coerenta datelor de intrare inainte de a incepe numerizarea;
- Este responsabil de termenul de livrare al numerizarilor tinand cont de validarile si arhivarea necesare;
- Anima si asigura coeziunea conceptorilor cu care lucreaza;
- Pastreaza cerinta originala a machetei fiind in contact permanent cu Designer-ul responsabil.

Expirat
Conceptor plan de forme  -  Renault Romania