Publicat 18 Oct 2019 | Reactualizat 15 Nov 2019 | Expiră 18 Nov 2019

Computer operator - Popesti Leordeni

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

* Studii superioare finalizate
* Cunostinte bune de utilizare: MS Office (Excel, Word, Outlook), SAP (reprezinta avantaj);
* Limba engleza – nivel mediu;
* Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
* Seriozitate si responsabilitate in indeplinirea corecta a sarcinilor;
* Atentie la detalii.

Descrierea jobului

* Sa cunoasca si sa respecte modul de lucru al sistemului informatizat de gestiune al depozitului (WMS);
* Verifica toate receptiile de la furnizori in WMS vs Aviz;
* Verifica corectitudinea stocurilor inregistrate in sistemul informatic WMS;
* Planifica comenzile in vederea pregatirii marfii pentru a fi incarcata in masini;
* Exclude cantitatile din comenzi, pentru marfurile ce nu se pot livra;
* Efectueaza miscari de stoc intre statusuri (valabil, blocat, calitate, expirate)
* Verifica efectuarea task-urilor la Handlerii care utilizeaza terminale
* Aloca catre Handleri taskurile de incarcare si de aranjare in raft;
* Verifica operarea procesele verbale de diferente de la depozite.
* Verifica efectuarea raportului de Replenishment (incarcarea rafturilor din depozit), il si genereaza cand este cazul.
* Opereaza toate procesele in SAP in cazul in care WMS nu este functional si a fost creat un raport cu privire la incident

PepsiCo products are enjoyed by consumers one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo generated more than $66 billion in net revenue in 2014, driven by a complementary food and beverage portfolio that includes Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker and Tropicana. PepsiCo's product portfolio includes a wide range of enjoyable foods and beverages, including 22 brands that generate more than $1 billion each in estimated annual retail sales. At the heart of PepsiCo is Performance with Purpose – our goal to deliver top-tier financial performance while creating sustainable growth and shareholder value.

For more information, please visit www.pepsico.com and www.pepsicojobs.com

Expirat
Computer operator - Popesti Leordeni  -  PepsiCo

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles