Publicat 08 Aug 2019 | Reactualizat 22 Aug 2019 | Expiră 07 Sep 2019

Compliance Officer

1 post

Candidatul ideal

Profilul candidatului:

• Licenţiat in unul din domeniile juridic sau economic;
• Experienta anterioara in conformitate, audit, juridic;
• cunostinte teoretice privind standardele si practicile in domeniul conformitatii si al riscurilor operationale;
• limba engleza nivel avansat;
• Abilitati de analiza si sinteza a problemelor;
• Abilitati de comunicare;
• Etica profesionala.

Descrierea jobului

Responsabilităţile importante:

• Identificarea riscului de conformare in domeniile de activitate desfasurate in cadrul Companiei, evaluarea, monitorizarea si raportarea catre conducerea Departamentului/ Companiei;
• Analizeaza legislatia specifica aplicabila si participa la elaborarea, actualizarea si implementarea procedurilor specifice domeniului de activitate;
• Urmareste respectarea prevederilor normelor de conformitate in ceea ce priveste activitatea desfasurata in cadrul Companiei si evalueaza gradul de risc asociat neconformarii la obligatiile legale;
• Verifica conformarea cu legile, regulile si standardele nationale si europene in domeniul conformitatii in vederea identificarii, evaluarii, monitorizarii si raportarii catre conducerea Companiei despre riscul de conformare;
• Participa la dezvoltarea/implementarea in cadrul Companiei a proiectelor in vederea asigurarii conformarii cu legile, regulile si standardele de Grup;
• Acorda consultanta de specialitate, monitorizeaza si raporteaza riscul de conformare in domeniiile de activitate desfasurate in cadrul Companiei;
• Formuleaza propuneri/ sesizari in vederea incadrarii clientilor in clasele de risc corespunzatoare;
• persoana desemnata cu responsabilitati pe linia prevenirii si combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului
• Actualizarea evidentelor privind entitatile ale caror operatiuni sunt interzise/ supuse autorizarii/ aflate sub incidenta sanctiunilor
• Participa la identificarea si actualizarea corespunzatoarea a evidentelor privind persoanele interzise/supuse autorizarii/aflate sub incidenta sanctiunilor ;

NextGen Communications este una dintre cele mai tinere si dinamice companii ce activeaza pe piata de telecomunicatii din Romania, oferind servicii in 37 orase mari si peste 300 de localitati.

Compania, societate cu raspundere limitata detinuta in procent de 100% de Telekom Romania, a fost creată la sfârșitul anului 2008 cu scopul principal de a oferi o alternativa avantajoasa la ofertele principalilor jucatori de pe pietele locale, folosind totodata cele mai noi tehnologii in domeniu, permitand furnizarea de servicii competitive. Incepand cu 2015, NextGen conecteaza peste 200,000 abonati cu peste 320,000 servicii la lumea digitala, oferind unele dintre cele mai avantajoase propuneri de pe piata.

Compliance Officer  -  NextGen Communications

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles