de ani Fără Frică...

Publicat 28 Nov 2007 | Reactualizat 27 Dec 2007 | Expiră 28 Nov 2007

Collection Officer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare;
- 1-2 ani experienta in activitatea de collection reprezinta un real avantaj;
- excelente abilitati de comunicare orala si scrisa, negociere si persuasiune;
- capacitate analitica, atentie la detalii;
- perseverenta in urmarirea scopului si planului de lucru trasat;
- rabdare, flexibilitate;
- orientare catre client;
- capacitatea de a lucra sub presiune;
- cunostinte operare PC;
- cunostinte cel putin la nivel mediu a limbii engleze.

Descrierea jobului

- contactarea clientilor persoane juridice cu debite restante;
- inregistrarea interactiunilor cu clientii contactati si urmarirea procedurilor de colectare a dbitelor restante;
- urmarirea inregistrarilor proprii de \"promise to pay\" ale clientilor persoane juridice;
- incasarea sumelor restante pentru care au fost facute promisiunile de plata ;
- urmarirea respectarii timeline-urilor de collection pe diferite clase de risc si emiterea in scris a instiintarilor de plata;
- indeplinirea sarcinilor cu privire la sumele de colectat;
- intocmirea de rapoarte de activitate.

Se ofera:
- salariu competitiv;
- mediu de lucru profesionist;
- training.

Descrierea companiei

Companie de recrutare si selectie de personal.

Expirat
Collection Officer  -  SC Crescendo Utility Experts SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles