de ani Fără Frică...

Publicat 25 Apr 2008 | Reactualizat 25 Mai 2008 | Expiră 26 Mai 2008

Collection Officer / Bucuresti

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare in domeniul economic
- Foarte bune abilitati de comunicare si flexibilitate
- Experienta minima de 2 ani in domeniul financiar
- Capacitate de analiza
- Capacitate de atingere a obiectivelor in termen limita
- Cunostinte bune de operare PC

Descrierea jobului

- Initiaza si prelucreaza raportul de sume neincasate (30-90 zile restanta)
- Efectueaza apeluri telefonice catre clientii restantieri
- Emite si trimite notificari de plata
- Negociaza si fixeaza termenele de plata cu clientii restantieri
- Verifica respectarea termenelor de plata
- Urmarirea procedurilor de recuperare a debitelor in colaborare cu executorii judecatoresti
- Colaboreaza cu societatile de avocatura in scopul recuperarii de creante
- Intocmeste, trimite si urmareste dosarele de recuperare
- Emiterea rapoartelor pentru verificarea activitatilor de colectare efectuate de societatea de avocati
- Emiterea rapoartelor referitoare la situatia plati/incasari catre furnizori
- Colaboreaza cu alte departamente: contabilitate, turism, ticketing, vanzari.

Aerotravel Lufthansa City Center, unul dintre primii cinci jucatori de pe piata autohtona a agentiilor de ticketing si turism, a inregistrat in anul 2007 o cifra de afaceri de 30 milioane de euro.
Activitatea agentiei se bazeaza, in proportie de circa 90%, pe ticketing (vanzarea de bilete de avion - n.r.), turismul contribuind doar cu aproximativ 10% la cifra de afaceri a companiei.
In acest an, investitiile agentiei se vor concentra pe deschiderea de agentii noi si pe extinderea si reamenajarea celor existente si pe training-uri pentru angajati.
Compania de turism Aerotravel este prezenta la nivel autohton cu un numar de opt agentii in Bucuresti(2), Brasov, Sibiu, Cluj, Timisoara, Oradea, Ploiesti, o alta agentie fiind operata in sistem de franciza la Bacau. Aerotravel Lufthansa City Center activeaza pe piata din Romania din 1998, primind franciza Lufthansa City Center in anul 2000. Agentia s-a axat in special pe segmentul business, introducand pachete de vacanta in urma cu patru ani si curse charter din 2005. www.aerotravel.ro

Expirat
Collection Officer / Bucuresti  -  Aerotravel SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles