Colaboratori - predare limba engleza pentru copii

INTERNATIONAL HOUSE 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Profesorii de la English Kids Academy, divizia de limba engleză pentru copii a International House București, vor mai mulți colegi ca ei!

DACĂ:
- ai un nivel avansat de limba engleză
- îți place să lucrezi cu copiii
- ai cel puțin 3-6 luni de experiență în predarea limbii engleze copiilor cu vârste cuprinse între 4 și 18 ani
- ești entuziasmat, flexibil, dornic să înveți lucruri noi
- îți place să primești feedback și să te dezvolți continuu

INTERNATIONAL HOUSE BUCUREȘTI îți oferă ACUM șansa de a deveni PROFESOR în adevăratul sens al cuvântului!

Descrierea jobului

Poziția presupune, printre altele:

- planificarea, pregătirea și furnizarea lecțiilor de limba engleză de înaltă calitate, care respectă atât standardele școlare, cât și nevoile diferiților cursanți, ținând cont de stilurile individuale de învățare
- monitorizarea progresului și oferirea de feedback pentru a ajuta la gestionarea performanței elevilor pe tot parcursul anului școlar și pentru a încuraja autonomia cursanților
- contribuția la dezvoltarea, evaluarea și îmbunătățirea cursurilor de limba engleză, a materialelor și a serviciilor conexe, lucrând ca membru activ al echipei de profesori
- sarcini administrative legate de predare la standardele specificate

Beneficii:
- participarea la programul de mentorat menit să ghideze profesorii din anul I în cadrul școlii, indiferent de experiența pe care o au până acum
- dezvoltare profesională continuă, prin participarea la programe de training intern
- oportunități de creștere profesională prin participarea la workshopuri cu traineri externi
- acces la certificări recunoscute internațional
- acces la materiale de predare variate și de ultimă oră
- mediu de lucru relaxat, centrat pe dezvoltare profesională și personală
- flexibilitate în aranjarea programului de lucru

INTERNATIONAL HOUSE este una din cele mai prestigioase institutii educaționale din Marea Britanie, cu sediul la Londra, creatoarea standardelor de predare a limbii engleze la nivel mondial.

INTERNATIONAL HOUSE BUCUREȘTI este un centru de limbi străine lider de piaţă ale cărui divizii pentru copii, English Kids Academy şi Die Deutsche Akademie Bukarest, aplică în exclusivitate în România Programul RULER al Yale University pentru dezvoltarea inteligenţei emoţionale în mediul şcolar.

Un element unic ce ne diferențiază de celelalte centre de limbi străine este faptul că International House București este singurul centru de pregătire a profesorilor din România pentru predarea limbii engleze la copii și adolescenți, curs moderat de Cambridge English Language Assessment, University of Cambridge.

De asemenea, suntem singurul centru de limbi străine cu 11 puncte de excelență din maximum 12, în inspecția independentă de la Evaluation and Accreditation of Quality Language Services (EAQUALS) din Marea Britanie, rezultat ce atestă standardele înalte de calitate la care lucrăm.

Pentru mai multe detalii accesați: https://www.englezacopii.ro/
Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.