Cofetar/patiser/artizan - gelatier

Chocolat - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 4000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Diploma de absolvire liceu/Scoala profesionala;
  • Ideal Certificat cofetar, arte culinare, patiserie, brutarie sau domeniu relevant.Experiență de peste 2 ani în HORECA sau laborator cofetarie/patiserie ca si patiser, cofetar, ciocolatier sau brutar;
  • Cunoașterea tehnicilor de coacere și a procesului de fabricare a produselor de patiserie.
  • Abilitate creativă si pricepere artistică în decorarea prăjiturilor și a altor deserturi.
  • Atenție la detalii.
  • Cunoașterea aprofundată a principiilor de igiena, prepararea deserturilor, a alimentelor și nutriție.
  • Program de lucru flexibil, inclusiv weekend-uri, când este necesar.
  • Capabil să lucreze într-un mediu de producție cu ritm rapid.

Descrierea jobului

  • Operarea și gestionarea laboratorului de patiserie și colaborarea cu directorul adjunct de producție pentru a asigura un mediu de lucru de succes;
  • Pregătirea ingredientelor și operarea echipamentelor de coacere și a altor echipamente de laborator de cofetarie.
  • Crearea de produse de patiserie, de brutarie și de cofetărie, urmând o rețetarul.
  • Dezvoltarea de noi rețete pentru portofoliul sezonier.
  • Decorațiuni produse de patiserie și deserturi pentru a asigura o prezentare frumoasă și cu gust.
  • Asigurarea că secțiunea lor de producție respectă reglementările de securitate și sănătate.
  • Supravegherea și instruirea membrilor personalului, atunci când este nevoie.

Armonia de gusturi din preparatele Chocolat, servite in atmosfera primitoare a celor mai frumoase zone din centrul orasului Bucuresti intr-un concept modern, ce ofera pentru fiecare moment al zilei o poveste si o experienta unica, in asa fel incat fiecare invitat sa isi doreasca sa revina cu placere. Produsele de cofetarie dar si meniul restaurant imbina bucataria internationala cu cea traditional frantuzeasca si cuprinde o paleta de retete atent alese si lucrate cu emotie, cultura si iubire pentru mancare. Designul unic al universului Chocolat si terasa de poveste, completeaza experienta culinara de neuitat.

Publicat 11 nov. 2021 Reactualizat 25 nov. 2021 Expiră 25 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos