de ani Fără Frică...

Publicat 22 Mai 2008 | Reactualizat 20 Iun 2008 | Expiră 22 Iun 2008

Clinical Research Associate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta intr-o pozitie similara minimum 2 ani

- Absolvent de studii superioare (facultatea de medicina, farmacie, biologie)
- Cunostiinte de limba engleza (nivel avansat)
- Abilitati de comunicare si organizare
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Bune abilitati de operare PC
- Carnet de conducere categoria B de cel putin 1 an

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Respectarea normelor de buna practica clinica, a legislatiei privind studiile clinice si activitatea de farmacovigilenta precum si a SOP-urilor interne ale GSK;
- Evaluarea fezabilitatii studiilor alocate, selectia si evaluarea investigatorilor si a facilitatilor existente;
- Pregatirea documentelor pentru submiterea catre aprobare si obtinerea aprobarilor necesare inceperii studiilor;
- Instruirea investigatorilor si a echipelor acestora privind protocolul si aspectele tehnice aferente derularii acestuia;
- Compilarea dosarului Sponsor&Investigator si mentinerea sa la zi;
- Stabilirea acordurilor financiare cu investigatorul si institutiile implicate si mentinerea la zi a bugetelor studiilor alocate;
- Monitorizarea studiilor alocate, evidenta vizitelor si intocmirea rapoartelor de monitorizare conform termenelor stabilite si indeplinirea sarcinilor administrative legate de studiile alocate;
- Mentinerea contactului cu echipele centrale ale studiilor, cu furnizorii de servicii si cu investigatorii implicati.

GlaxoSmithKline este o companie de renume in intreaga lume, liderul pietei farmaceutice romanesti.

Misiunea noastra in lume este imbunatatirea calitatii vietii oamenilor, oferindu-le posibilitatea sa realizeze mai multe, sa se simta mai bine si sa traiasca mai mult.

Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica si de succes, participand prin munca ta la imbunatatirea calitatii vietii oamenilor, atunci alatura-te echipei noastre.

Alte informatii despre GlaxoSmithKline poti afla de pe site-ul www.gsk.ro.

Expirat
Clinical Research Associate  -  GlaxoSmithKline

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles