de ani Fără Frică...

Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

Client Services Representative with French

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă folosești limba franceză cu ușurință și îți dorești să oferi suport informațional pentru clienții noștri, Modis Competence Center te angajează pentru a fi noul Client Services Representative cu oferire de suport în limba franceză.

Totodată, este de preferat să ai și următoarele calități:

  • capacitate de comunicare clară și concisă - atât scris, cât și verbal - și orientare către client;
  • inițiativă, capacitate de convingere și bune abilități de organizare;
  • atenție la detalii și gândire analitică în evaluarea informațiilor;
  • atitudine cooperantă, integritate și orientare spre rezolvarea problemelor și spre rezultate;
  • rezistență la stres, adaptabilitate și capacitatea de a lucra în echipă;
  • bune cunoștințe în folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail).

Descrierea jobului

Activitatea de zi cu zi va include:

  • asigurarea comunicării cu clienții și cu colegii nostri francezi prin toate mijloacele de comunicare disponibile (apeluri inbound & outbound, corespondenta scrisa - e-mail), în vederea unui schimb de informații utile activității noastre;
  • receptionarea întrebărilor, recomandărilor, reclamațiilor clienților existenți și oferirea de suport în funcție de situația semnalată.
  • rezolvarea situațiilor semnalate în conformitate cu procedurile interne, tratănd cu profesionalism toate cererile.
  • utilizarea platformelor online pentru gestionarea bazelor de date și a clientilor în cauză, precum și introducerea datelor în platformele informatice interne;
  • verificarea documentelor primite din partea clienților;
  • respectarea cu strictețe a termenelor limită stabilite.
Beneficii:
  • Posibilitatea de a lucra (și) în schimburi;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masă, discount abonament sportiv;
  • Abonament medical la o clinică privată;
  • Mediu de lucru plăcut și antrenant;
  • Perspective de dezvoltare profesională;
  • Construirea unei cariere în cadrul unei echipe multinaționale.

Descrierea companiei

Modis Competence Center - Cluj-Napoca, Romania

Focused onsite Life Sciences solutions with a global scale

Our Life Sciences Center in Romania takes advantage of the great talent pool and geographic position to deliver innovative solutions with a great value-to-cost ratio.

Connect with our expertise

We have a multi-disciplined and multilingual team of bright minds onsite, who are well-trained and have a rich background of expertise in this sector.

With strong capabilities across technical writing, publication and regulatory services, you can trust us to provide solutions tailored to the specific needs of your business. We also can set-up call centres in support of clients’ activities with various language skills

Onsite expertise:

  • Writing solutions (clinical documents, publications and medical communications, advisory boards, web disclosure, market access, regulatory affairs)
  • Publication coordination (initiation through publication managers, publication of content, publication coordination and workflow, outline development, outline circulation for review, review and incorporation of comments and new draft-creation, draft quality control and circulation for review)
  • Web disclosure (protocol summary, result summary, obtain data, write documents, perform reviews and seek necessary approvals, encoding, Quality Control and Posting)
  • Quality Assurance Services (Quality Management System definition - preparation of SOPs, FORMs and GUIs, computerized system validation, IT Infrastructure qualification, Change Management, supplier Assessment)
  • Training Solutions (development of training materials, e-Learning, tailor-made training programmes with supervised learning, medical and scientific writing, market access)

Technologies deployed

Document Management (fully confidential, Microsoft SharePoint, Documentum, Datavision)

Web: http://modis-romania.com/

Expirat
Client Services Representative with French  -  Modis Competence Center S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles