CHIMIST / FARMACIST - SPECIALIST FORMULARE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul Ingineriei chimice / Chimiei / Farmaciei;
- Masterat in Tehnologie Farmaceutica Industriala, rezidentiat in Industrie Farmaceutica si Cosmetica reprezinta un avantaj;
- Experienta minim 6 luni in activitatea de cercetare in domeniul formularii medicamentelor / suplimentelor alimentare reprezinta avantaj;
- Abilitati decizionale, de analiza si evaluare;
- Coerenta si claritate in gandire;
- Spirit de lucru in echipa;
- Disponibilitate la relocare in Sibiu.

Descrierea jobului

- Participa la activitatile de cercetare privind formularea si dezvoltarea tehnologiilor de fabricatie a medicamentelor;
- Este responsabil de realizarea etapelor de preformulare, formulare si optimizare a formulei de fabricatie la nivel de laborator;
- Elaboreaza documentatia de fabricatie pentru produsele noi dezvoltate in concordanta cu cerintele in vigoare si raspunde de urmarirea acesteia dupa depunere la Agentia Nationala a Medicamentului.

Înființată în 2003, printr-o investiție greenfield, Polisano Pharmaceuticals este o afacere cu capital majoritar romanesc. Avem peste 100 de angajați iar obiectivul nostru este și va fi mereu acela de a cerceta, dezvolta, fabrica și de a furniza medicamente și suplimente alimentare de calitate, disponibile național și internațional. Am creat premisele dezvoltării unui business integrat cu orientare către performanța și creștere sustenabilă. Fiecare etapă, de la cercetare, dezvoltare, producție și până la control și eliberare produs finit este ghidată de calitatea fără compromis, garantată de autorizările și certificările pe care le deținem.
Publicat 7 iun. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos