Publicat 01 Sep 2020 | Reactualizat 01 Oct 2020 | Expiră 02 Oct 2020

CHIMIST CERCETARE - DEZVOLTARE

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL:
▪ Diploma absolvire Chimie, Inginerie chimica, Farmacie;
▪ Minim 3 ani intr-un laborator analize fizico-chimice industrie farmaceutica constituie avantaj

Cerinte:
Tehnica farmaceutica;
Experienta in operarea echipamentelor de laborator, experienta de lucru in tehnici de cromatografie (HPLC, GC, IR, UV, KF);
Cunostinte GMP si GLP;
Cunostinte analiza statistica;
Experienta in elaborarea si validarea metodelor de lucru analitice;
Abilitati de operare calculator;
Bune cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);
Abilitati demonstrate de planificare si organizare;
Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
▪ Dezvoltarea de produse noi (dezvoltare metode de analiza, validari metode, studii de stabilitate, proces de fabricatie);
▪ Activitate de cercetare a problemelor care apar in cadrul fluxurilor de fabricatie / optimizarea tehnologiilor existente
▪ Elaborarea documentatiei tehnice necesare inregistrarii / reinregistrarii produselor pentru care se desfasoara activitati de dezvoltare.

BENEFICII:
-Avantajul de a lucra organizat intr-un colectiv tanar;
-Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.

Infomed Fluids este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.

Expirat
CHIMIST CERCETARE - DEZVOLTARE  -  SC INFOMED FLUIDS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles