Publicat 08 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 08 Nov 2019

CHIMIST-ANALIST - LABORATORUL FIZICO-CHIMIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte: chimist, inginer chimist, farmacist, biochimist;
• disponibilitate de lucru in trei schimburi;
• cunosţinţe lb.engleza si operare PC;
• spirit de observatie, rigurozitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-Cunostinte generale despre sistemul GMP si GLP;
-Experienţa în activitatea de laborator;
-Cunostinte operare si analiza HPLC, UV-VIS, IR;
-Efectuarea analizelor fizico-chimice pentru produse finite şi intermediare;
-Elaborarea, dezvoltarea şi validarea metodelor analitice pentru produse injectabile;
-Întocmirea documentaţiei specifice activităţilor menţionate.

Beneficii::
-Avantajul de a lucra organizat intr-un colectiv tanar;
-Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.

Infomed Fluids este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.

Expirat
CHIMIST-ANALIST - LABORATORUL FIZICO-CHIMIC  -  SC INFOMED FLUIDS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles