Publicat 14 Feb 2017 | Reactualizat 26 Feb 2017 | Expiră 17 Mar 2017

CHELNERI SI BUCATAR SEF IN GRECIA

5 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Alimentatie / HoReCa, Turism / Hotel staff

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba minimum 2 ani de experienta in domeniu si sa se incadreze in cerintele jobului.Limba engleza la nivel conversational este necesara,intrucat va interactiona cu turistii ,oferindu-le servicii la standarde inalte.Daca experienta te recomanda, daca ai o fire sociabila si ti-ar placea sa lucrezi inconjurat de oameni ,intr-o zona turistica de top, asteptam cv-ul tau !

Descrierea jobului

OSPATARI:
-Să aibă noțiuni despre preparatele culinare și băuturi
-Să știe normele de igienă alimentară
-Să aibă cunoștințe de limba engleza, suficient pentru a înțelege ce-i cere clientul și a descrie preparatele din meniu
-Să știe care sunt pretențiile și obiceiurile diferitelor segmente de clientelă în funcție de naționalitate, vârstă, grup de apartenență etc.
-Să știe care sunt specialitățile locale, tradiționale și cele pe care le promovează unitatea
-Să cunoască tipurile de vin și de băuturi în general
-Să știe normele de comportament specifice
-Să cunoască tehnicile de promovare și vânzare.
-Să facă față unei activități care cere abilități manuale și rezistență fizică
-Să facă față unei activități sub presiune, reacționând corect și rezolvând situațiile stresante
-Să înțeleagă exigențele clienților
-Să aibă abilitățile practice necesare efectuării diferitelor servicii în funcție de cerințele organizației
-Să colaboreze cu echipa de lucru
BUCATAR SEF:
- Întocmirea documentelor specifice
- Pregătirea antreurilor calde şi reci
- Pregătirea fripturilor
- Pregătirea gustărilor calde şi reci
- Pregătirea mâncărurilor din carne
- Pregătirea mâncărurilor din legume, orez, ouă, paste făinoase
- Pregătirea preparatelor lichide
- Pregătirea dulciurilor (deserturilor)
- Pregătirea fondurilor glace
- Pregătirea mâncărurilor din peşte şi fructe de mare
- Realizarea acţiunilor de supervizare şi control
- Realizarea aluaturilor de bază
- Realizarea salatelor
- Realizarea sosurilor

Se ofera salarii atractive , cazare gratuita si trei mese pe zi din partea angajatorului .

Leading company in the United Kingdom. We are active for over 10 years is the industry of retail and costume service. We are looking for highly motivated individuals that want to integrate on our field and contribute to the growth and sucsess of brand.

CHELNERI SI BUCATAR SEF IN GRECIA  -  Mairie Ltd

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă