Chef (bucatari) pentru Finlanda

Ellen Services Oy - 50 poziții
Oraș de lucru
Departamente
Salariu 2000 - 2400 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ți-ar plăcea să lucrezi într-o atmosferă uimitoare în Laponia magică, sa vezi aurora boreală, sa îl vizitezi pe Moș Crăciun și sa iti petreci timpul liber la schi?
În prezent, căutăm pentru clientul nostru finlandez, bucătari pasionați care să sprijine Chef de Partie, Sous-chef sau Chef de cuisine în pregătirea zilnică a mâncării pentru a îndeplini standardele și nivelurile de calitate stabilite ale clientului nostru, lanțul de hoteluri Lapland din nordul Finlandei.
Recrutam pentru sezonul de Craciun si pentru tot sezonul de iarna 2021-2022.
Sezonul de Crăciun este 1.12.2021 - 6.1.2022.
Sezonul de iarnă începe la sfârșitul lunii noiembrie 2021 și se încheie la sfârșitul lunii aprilie 2022.
Pe care îl preferi?
Perioada mai scurtă în timpul vacanței de Crăciun sau toată iarna într-un tărâm de poveste in Laponia?

Suntem interesati si de cei care au experienta ca si ospatari! Nu ezitati sa aplicati!

Descrierea jobului

Responsabilitatile si cerintele job-ului:
-Sa estimați și sa comunicați nevoile zilnice de producție.
-Sa demonstrați utilizarea corectă și sigură a tuturor echipamentelor de bucătărie
-Să cunoasteti toate procedurile și politicile standard referitoare la prepararea, primirea, depozitarea și igienizarea alimentelor
-Să fiti capabil/a să definiti clar standardele de productivitate cu cerințele de calitate și metodele necesare pentru a le obține
-Pentru a avea succes în acest rol vei avea:
-Minim 2 ani experienta in domeniu
-Abilitatea de a vorbi, scrie și conversa în engleză
-Cunoștințe bune de igienă și standarde HACCP
-Energie ridicată, capacitate de lucru sub presiune, bune abilități organizatorice și abilități interpersonale
-Hobby-urile în aer liber vă ajută să vă instalați

Salarii si beneficii:
Sansa de a vă bucura de activități în Laponia si de natura finlandeza uimitoare. În timpul iernii, de exemplu, veti putea observa aurora boreală, puteti merge la schi si va puteti bucura de plimbarile cu husky, rachete de zăpadă, slalom.
Salariile sunt in functie de experiența dumneavoastră anterioară conform contractului colectiv. Incepatori cu experienta 0-2 ani, 11,84 €/ora, iar profesionisti cu peste 10 ani experienta, 13,06 €/ora. Se vor plăti suplimente pentru munca desfasurata seara, noptea sau duminica.
Salariul net este de aprox. 2000 euro/luna sau mai mult, in functie de orele lucrate si sporurile respective.
Cazarea se afla in apropiere si costa in jur de 200-300 €/luna/pat/per persoană.
Vă ajutăm cu informații privind integrarea în Finlanda.

We are a Finnish company located near the city of Lappeenranta in eastern Finland. We are sure that our expertise and professionalism will spur development and bring benefits to all parties involved. Our team is made up of three experienced and educated shareholders, focusing our energies on becoming a trustworthy supplier of quality human resources services. Our goal is to understand our clients’ requirements, as we believe that the key to long and prosperous collaboration is found in matching the skills and talent of particular worker candidates to the specific needs of our clients, thereby adding value to their business. We also know that each candidate is searching for a suitable job in a company that helps them grow and improve their skills, taking them to a higher level, making their work become their passion.

The jobs we offer are located in Finland or other European Union countries. The CVs must be in English. CVs in Romanian language are not accepted!

Publicat 16 nov. 2021 Reactualizat 14 dec. 2021 Expiră 16 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos