Publicat 24 Mai 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Cautam un contabil senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe specifice poziției:
Studii superioare finalizate, profil Economic (contabilitate sau de administrare a afacerilor)
Cunostine foarte bune de contabilitate si fiscalitate
Minim 1- 2 ani de experienţă cu atribuţii similare
Cunoașterea bună Microsoft Excel; experienţă cu soft-uri de contabilitate
Foarte bune abilități de auto-organizare și atentie la detalii

Descrierea jobului

Cautăm un CONTABIL SENIOR organizat și independent care să se ocupe de contabilitatea afacerii.

Descrierea jobului:

Supervizarea activităţii echipei din contabilitate (un contabil primar şi un casier)
Verificarea lunară a înregistrilor contabile şi închiderea lunară a balanţei
Pregatirea bilanţului anual, a lucrărilor de închidere de an (inventarierea patrimonului, pregătirea documentelor pentru rapoartarea anuală)
Pregatirea şi depunerea lunară a declaraţiilor fiscale (TVA, impozit pe profit, declaraţii salarii)
Efectuarea operaţiunile de trezorerie: urmărirea extraselor,verificarea încasărilor, propunerea plăţilor şi efectuarea lor (plăţi electronice, on-line)
Pregatirea statelor de plată, calcul salariilor (sub supervizarea consultantului nostru extern)
Înregistrarea şi/sau verificarea înregistrarilor zilnice: furnizori diverşi, bancă-casă, mijloace fixe, operaţiuni diverse
Verificarea înregistrărilor legate de achiziţiile de marfă de la furnizori şi a facturării către clienţi (operate de asistenţii comerciali)
Menţinerea legăturii cu băncile şi cu autorităţile fiscale
Asigurarea respectării legislației fiscale şi a standardelor contabile

Ce oferim:
Ocazia de a lucra într-o companie stabilă, într-o organizație care se ghidează după principii de grijă, atenție la detalii și crearea unui spirit de echipă
Un pachet salarial atractiv, bonusuri în funcţie de performanţa individuală şi/sau a echipei
Resurse pentru dezvoltarea profesională: vei avea acces la consultanţi în domeniile în care vei avea nevoie de consiliere: salarizare, contabilitate, controlling, juridic.

Primat Gold este o companie cu actionariat romanesc infiintata in anul 1991.
Cu o cifra de afaceri de 5.5 milioane de euro si peste 40 de angajati ne ocupam de importul si distributia de anvelope pentru toate clasele auto. service roti , service-uri mobile si hotel anvelope.
Suntem unic importator pentru brandul MAXAM de anvelope agricole si industriale . Importam de asemenea brandurile SAILUN, MAXAM si HANKOOK Suntem distribuitori pentru toate brandurile cunoscute MICHELIN, PIRELLI, GOOD YEAR, KLEBER, TAURUS, FIRESTONE, ALLIANCE.
Depozitele noastre au capacitate de stocare de peste 3000 de metri patrati . Departamentul nostru de vanzare acopera toate regiunile din Romania. In Bucuresti avem 2 locatii cu service roti pentru turisme , camioane, agricole si industriale unde oferim toata gama de servicii pentru roti precum si servicii de mecanica usoara, ITP, tahograf, hotel de anvelope si spalatorie. In Constanta avem un depozit, departament vanzari si atelier mobil pentru camioane. Detinem de asemenea 4 service-uri mobile, complet echipate si gata de interventie oricand, oriunde clientul are nevoie

Expirat
Cautam un contabil senior  -  PRIMAT GOLD IMPEX S.R.L.