Publicat 21 Ian 2019 | Reactualizat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Feb 2019

Casier (Zona de sud Berceni/ Popesti-Leordeni)

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce ne dorim de la viitorul nostru coleg

  • Experienta minim 3 ani in activitatea de casierie
  • Constitue avantaj experienta intr-un grup de firme
  • Studii superioare/medii
  • Cunostinte avansate MS Office
  • Lucru in echipa, competente in comunicare si relationare umana
  • Capacitate de organizare si planificare a activitatii
  • Orientare spre rezultate, initiativa, tenacitate
  • Gandire pozitiva, optimism, incredere in fortele proprii

Descrierea jobului

Ce va face viitorul nostru coleg

  • Coordoneaza activitatea de incasari si plati pentru intregul grup MENATWORK
  • Incadreaza corect documentele contabile, conform prevederilor din Codul Fiscal si a Normelor de aplicare
  • Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin casierie
  • Respecta procedura contabilitatii de casa, in conformitate cu toate reglementarile prevazute, procesele, controalele si normele de Securitate
  • Este responsabil de raportarea zilnica a plafoanelor de incasari si plati conform normelor legale
  • Intocmeste corect si la zi chitantele pentru sumele incasate de la clienti ( persoane juridice ) la vanzarea cu plata pe loc, conform facturilor intocmite si utilizeaza casa de marcat in cazul clientilor persoane fizice
  • Incaseaza sumele de bani de la clienti, prin numararea faptica, in prezenta acestora
  • Preda personalului din vanzari chitantierele ( agenti/RTC de vanzari, agenti de livrare, directori, etc. ) pe baza de semnatura
  • Verifica, la primirea chitantierelor, fila cu fila, urmarind cronologia numerelor si semneaza pe ultimul exemplar
  • Intocmeste zilnic Registrul de Casa
  • Primeste de la predatori si verifica numerarul, monetarele si chitantele, pe baza borderoului-monetar
  • Raspunde de depunerea numerarului incasat in fiecare zi la banca, in contul unitatii
  • Respecta procedura de utilizare a casei de marcat
  • Preia deconturile si a documentelor justificative pentru avansurile spre decontare,verificand intocmirea acestora conform reglementarulor in vigoare
  • Efectueaza depunerii numerarului incasat in fiecare zi la banca, in contul unitatii prin intermediul reprezentantilor societatii de transport valori G4S
  • Inchiderea Casei Fiscale prin listarea Raportului Z
  • Intocmieste si transmite raportarile referitoare la cantitatile de deseuri introduse pe piata
Ce ii oferim viitorului coleg
  • Stagii de perfectionare si training-uri in domeniu
  • Perspectiva de dezvoltare profesionala si personala
  • Mediu de lucru stabil, modern, profesionist

GRUP MENATWORK este un important producator si furnizor de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. GRUP MENATWORK este prezent în România prin 4 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA, BACAU. Prin intermediul filialelor, MENATWORKdispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României.GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisina

Expirat
Casier (Zona de sud Berceni/ Popesti-Leordeni)  -  ARCA STUDIO CONSTRUCT by MENATWORK