Case Manager Iasi

EOS KSI ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Minim 1.5 ani experienta pe partea de recuperare creante (experienta dobandita intr-o banca/ institutie financiara/ BEJ – este un plus);
- Cunostinte despre piata imobiliara;
- Persoana dinamica, orientata catre rezultate si catre rezolvarea situatiilor, gandire analitica;
- Carnet de conducere - categoria B;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Sa analizeze fiecare caz pe care il are in portofoliu si sa stabileasca cea mai buna solutie privind strategia de recuperare a creantei, astfel incat sa se maximizeze rezultatele si sa se atinga obiectivele in conformitate cu strategia companiei;
- Negocierea planului de recuperare al creantelor gestionate (spre exemplu: contactarea debitorilor, identificarea motivelor de neplata, analizarea vointei si capacitatii de plata a debitorilor in vederea achitarii debitelor, monitorizarea planului de plati al debitorilor);
- Efectuarea de activitati pe teren – intalniri cu debitorii/ garantii (in vederea aflarii unor informatii relevante despre debitori/ despre bunul care urmeaza sa fie vizitat);
- Coordonarea procesului colateral de vanzare pentru creantele din portofoliul alocat, prin prospectarea pietei imobiliare si mentinerea legaturii cu clientii deja interesati de achizitionarea creantei, in vederea unei vanzari complete a activelor;
- Monitorizarea intocmirii documentelor juridice si colaborarea cu departamentul Juridic privind desfasurarea tuturor procedurior legale referitoare la debitori/ garanti si activele din portofoliu in vederea recuperarii creantelor din portofoliul gestionat.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv (include bonusuri in functie de performanta, abonament medical, tichete de masa);
- Laptop;
- Telefon.

EOS KSI Romania a fost fondata in anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania si face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare personalizate din lume, avand ca activitate principala de business managementul creantelor.

Respectand motto-ul "With head and heart in finance" ("Cu ratiune si emotie in finante"), EOS KSI ofera servicii de achizitie de portofolii de creante si colectare creante la nivel national si international, prin intermediul retelei de parteneri din peste 140 de tari, avand un rol important in economie deoarece o gestionare profesionala a creantelor reintroduce lichiditatile in circuitul economic.

EOS KSI are in prezent aproximativ 650 de angajati si este reprezentata la nivel national de 13 birouri regionale si de o retea dedicata de firme de avocatura si executori judecatoresti.

Valorile Grupului EOS sunt inscrise in Codul de Conduita, care functioneaza ca un ghid pentru activitatea zilnica a companiei. Prin acest cod este descris modul in care angajatii EOS lucreaza impreuna si in care isi trateaza clientii, partenerii de afaceri si colaboratorii: cu atentie si intelegere, cu hotarare, incredere, deschidere si flexibilitate.
Publicat 26 Iul. 2022 Reactualizat 16 Aug. 2022 Expiră 25 Aug. 2022