Publicat 29 Iul 2019 | Reactualizat 19 Aug 2019 | Expiră 28 Aug 2019

Cantaragiu

1 post

Candidatul ideal

  • Rezistenta la stres
  • Lucru in echipa
  • Onestitate si loialitate
  • Indemanare
  • Atentie
  • Asumarea responsabilitatii
  • Rezistenta fizica si psihica
  • Capacitate de prevedere a situatiilor deosebite

Descrierea jobului

II. Descrierea postului:
1. Scopul general al postului: cantarirea marfurilor
2. Obiectivele postului : asigurarea cantaririi marfurilor in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatii
3. Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului:
Zilnic, la prima ora, ia de la biroul Comercial lista cu societatiile, cantitatiile, camioane care vor veni, in ziua respectiva, pentru livrat ingrasaminte ;
Verifica mijloacele de transport marfa si documentele insotitoare, venite pentru incarcare-descarcare marfa ;
Ia legatura cu biroul Comercial pentru a primi informatiile privind destinatarul marfii, tipul si cantitatea de marfa care trebuie incarcata, certificatul de calitate al marfii si daca marfa a fost platita ;
Cantareste masinile la intrare, emite bon si dispozitie de incarcare ;
Indruma soferul de camion spre depozitul de la care trebuie sa incarce marfa ;
Cantareste camioanele la iesirea din societate, verifica cantitatea inscrisa pe bon, emite nota de cantar si avizul de insotire a marfii, verifica daca big-bags-urile sant corect etichetate;
In cazul in care constata diferente ( de cantitate sau tipul marfii) intre marfa incarcata si marfa inscrisa pe bon ia legatura cu coordonatorul de transport marfa ;
Preda toate documentele necesare soferului de camion (aviz de insotire a marfii, nota de cantar, declaratia de conformitate) ;
Intocmeste, la sfarsitul zilei, situatia avizelor emise si tine evidenta camioanelor care, din motive obiective, nu sau incarcat in ziua in care au fost programate, anunta coordonatorul de transport marfa pentru reprogramare ;
Intocmeste orice situatie, privind activitatea de cantarire, solicitata de conducerea societatii ;
Tine evidenta stocurilor de marfa la fiecare hala utilizata pe categorie de marfa, ambalaj, loturi ;
Verifica zilnic halele de marfa ;
Intocmeste avize in programul contabil ;
In situatiile cand nu are activitate de cantarire sau verificare hale suprevegheaza intrarea principala din pavilionul administrativ ;
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in limitele respecterii temeiului legal.4. Descrierea responsabilitatilor postului

Privind relatiile interpersonale / comunicare

Executa, întocmai şi la timp, a dispoziţiilor date de şeful ierarhic ;
Informeaza coordonatorul de transport marfa asupra oricărei nereguli constatate, diferente de cantitate, necorespondenta intre cantitatea incarcata si numarul de saci;
Intervine pentru executarea imediată şi în termen a sarcinilor primite.b. Fata de echipamenul din dotare
Asigura si verifica buna functionare a cantarului;
Exploateaza cantarul conform instructiunilor pevazute in manualul acestuia;

Mentine cantarul in stare de curatenie;
Intervine prompt pentru evitarea sau limitarea efectelor în caz de avarie; după eliminarea pericolului, informează şeful ierarhic şi participă în continuare la remedierea defecţiunilor;c.In raport cu obiectivele postului
Raspunde de buna desfasurare a cantaririi marfurilor ;
Raspunde de raportarea corecta si la timp a stocurilor de marfa ;
Respecta codurile de semnalizare;
Se prezinta la serviciu în stare „apt de lucru”;
Menţine curăţenia în spatiul in care isi desfsoara activitatea;
Păstreaza cu grijă bunurile din dotare;
Respecta cerinţele legale care ţin de activitatea sa;
Ia măsuri pentru folosirea integrală a timpului de lucru;

Privind regulamentele / procedurile de lucru

  • Respecta Regulamentul Intern. ;
  • Respecta procedurile de lucru generale specifice firmei (de exemplu, programul de lucru).
  • Raspunde de pastrarea confidentialitatii datelor la care are acces.

SC COMBINATUL DE INGRASAMINTE CHIMICE SRL este o societate cu traditie in producerea de ingrasaminte chimice dar si un promotor in Romania al celor mai noi tehnologii pentru fertilizare. Obiectivul societatii este acela de dezvolta si aduce pe piata produse ce contin cele mai noi tehnologii, produse ce pot aduce plus valoare fermierilor. Astfel, in ultimii ani am omologat si introdus pe piata doua tehnologii unice in Romania:

– Ingrasamintele pe baza de azot sau complexe cu degajare controlata a partii de azot – gama NG

– Ingrasamintele pe baza de fosfor sau complexe cu potentiator de fosfor – gama Amesal

Principala grija a SC COMBINATUL DE INGRASAMINTE CHIMICE SRL este aceea de a oferi fermierilor solutii de fertilizare complexe, adaptate nevoilor fiecarui agricultor, cu o eficienta sporita si care sa contribuie si la protejarea mediului inconjurator.

Cantaragiu  -  Combinatul de Ingrasaminte Chimice SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles