CAMERISTE HOTEL 4 - 5 STELE - FRANTA

Tipul job-ului
Salariu 1400 - 1500 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Compania Optimum-Interim angajeaza cameriste in Franta

Camerista asigura curatenia,ordinea si confortul camerelor in alb sau in recuzita, in conformitate cu carta de calitate a unitatii si cu normele de igiena si siguranta.

Locatie job: Franta

Descrierea jobului

MISIUNI
- verifica programul zilnic de lucru cu guvernanta
- respectarea zilnica a fisei de lucru
- reliazarea curateniei camerelor si schimbarea lenjeriei cu promptitudine
- reaprovizionarea lenjeriei si a prosoapelor din camera
- sa respecte regulile si sa raporteze superiorului ierarhic
- aplicarea instructiunilor si raportarea catre superiori
- utilizarea produselor specifice, respectand procedurile
- inventarul lenjeriei si al produselor de curatenie
- raspunde a nevoile speciale ale oaspetilor
- raspunde la diverse sarcini incredintate de catre superior
- realizeaza curateniei in camere in termenul stabilit
- raspunde de buna intretinere a echipamentelor sale
- intretinerea zonelor comune ale etajelor

COMPETENTE NECESARE
- Stapanirea regulilor de igiena si curatare
- Cunoasterea protocoalelor de curatenie

ABILITATI
- prezentare si elocventa excelente
- arta de a comunica eficient si de a se adapta la orice situatie
- cu simt de raspundere
- persoane discrete, politicoase si zambitoare
- autonomie in munca sa si sa aiba simtul muncii in echipa
- respectarea metodelor de munca si capacitatea de a se autodepasi

CALIFICARE
- este de apreciat o experienta avuta intr-o pozitie similara
- experienta de cel putin 3 ani intr-o pozitie de camerista

TINUTA

-Parul strans in coc
-Angajatorul ofera uniforma completa

BENEFICII
-Contract interim pe Romania cu detasare in Franta pe termen lung
- Salariu atractiv
- Cazare asigurata
- Asigurare privata de sanatate, gratuita
- Se lucreaza 8h/zi,40h/saptamana
- Ore suplimentare platite in plus

Descrierea companiei

Agentie de recrutare
Publicat 26 apr. 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 26 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos