Camerist/a

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoana foarte ordonata, cu un dezvoltat simt al curateniei
  • Atentie la detalii, punctualitate, ospitalitate
  • Lucreaza bine atat individual cat si in echipa
  • Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj
  • Disponibilitate pentru program in ture

Descrierea jobului

  • Curatarea zilnica a camerelor si bailor oaspetilor in concordanta cu politicile si standardele operationale.
  • Indepartarea lenjeriei de pat si a celei de baie si inlocuirea ei cu alta curata.
  • Indepartarea gunoiului acumulat in camera.
  • Indepartarea prafului de pe toate suprafetele.
  • Reamplasarea produselor de camera, a materialelor promotionale, revistelor si articolelor de corespondenta.
  • Curatarea zonelor publice incluzind etaje, lifturi, lobiuri, coridoare, spatii comerciale, spatii de serviciu, scari, restaurante, baruri, sali de coferinta si banchete, birouri, toaletele publice si ale angajatilor si clubul de sanatate conform descrierii.
  • Colectarea selectiva si depunerea gunoiului in spatiile desemnate.
  • Completarea proiectelor de munca desemnate de catre Supervizor.
  • Curatarea si lustruirea podelelor, ferestrelor, oglinzilor, masinilor automate si a masinilor de gheata.

The Radisson Blu Hotel, Bucharest is one of our designer hotel in the Bucharest city center. In addition to a superb location, the Radisson Blu Hotel, Bucharest offers 487 rooms and suites with contemporary design by architect Uri Blumenthal and designer Buki Zuker.

At mealtime, guests can satisfy any taste for any occasion when dining at one of our 5 on-site restaurants and 3 bars. Our World Class Health Academy features a 22-meter swimming pool and Jacuzzi, aerobic and spinning classes, a fully equipped fitness center and saunas. Additionally, the hotel provides 11 high-quality meeting spaces suitable for up to 650 guests.APLICĂ

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022