Publicat 21 Mai 2019 | Reactualizat 18 Iun 2019 | Expiră 21 Iun 2019

CADRU TEHNIC PSI ONESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE:
· Absolvent studii superioare
· Experienta de min 2 ani, reprezinta un avantaj experienta in activitatea de producție
· Cunostinte de operare PC - MS Office: Word, Excel, PowerPoint
· Permis de conducere categoria B
· Cursuri de calificare pentru:

  • cadru tehnic PSI;
  • șef serviciu privat pentru situații de urgență;
  • inspector de protecție civilă;
· Capacitatea de a lucra in echipă, o bună comunicare;
· Capacitate rapidă de decizie;

Candidatul ideal va avea abilitati foarte bune de organizare si auto-organizare, comunicare si va fi orientat spre atingerea rezultatelor.
Candidatul ideal va trebui să se remarce prin disponibilitate, entuziasm si dorinta de a reusi.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI GENERALE:
- Coordoneaza activitatile de aparare impotriva incendiilor și de protectie civilă
- Sa întreprinda actiuni pentru prevenirea riscurilor producerii unor situatii de urgenta, activitati de indrumare si control;
- Coordoneaza serviciului privat pentru situatii de urgenta la nivelul societatii;
- Planifica si desfasoara, controale, verificari si alte actiuni de prevenire privind modul de aplicare a prevederilor legale in domeniul situatiilor de urgenta si stabileste masurile necesare pentru cresterea nivelului de securitate al persoanelor si bunurilor;
- Desfasoara activitati de informare si diseminare in randul angajatilor, partenerilor, etc a tipurilor de risc specifice zonei de competenta, masurilor de prevenire, precum si a conduitei de urmat pe timpul situatiilor de urgenta;
- Organizeaza pregatirea personalului voluntar in domeniul situatiilor;
- Participa la elaborarea reglementarilor specifice zonei de competenta in domeniul prevenirii si interventiei in situatii de urgenta;
- Se asigura de avizarea-autorizarea in domeniul PSI pentru activitatea de a punctelor de lucru, conform recomandarilor ISU si a legislatiei;
- Planifica, elaboreaza și coordoneaza planul operativ pentru SU si alte activitati de pregatire, de verificare a actiunilor intreprinse si a personalului.
- Cerceteaza cauzele de incendiu, a conditiilor si imprejurarilor care au determinat ori au favorizat producerea accidentelor si dezastrelor;
- Intocmește conform cerințelor ISU: Planul anual de prevenire si singerea incendiilor, Planul de instruire a salariaților, etc.
- Supervizează echipa de securitate

Ofertă - bonusuri trimestriale, tichete de masă
Mediu de lucru profesionist
Posibilitatea de a lucra cu o echipa tânară și dinamică

Societate Poloneză cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul în mun. Onesti, jud. Bacău.
Barlinek Romania S.A. face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre marii producatori de parchet natural din lemn.
Produsele firmei sunt exportate în peste 30 de țări.

Expirat
CADRU TEHNIC PSI ONESTI  -  S.C. BARLINEK ROMÂNIA S.A.