de ani Fără Frică...

Publicat 13 Apr 2004 | Reactualizat 29 Mar 2005 | Expiră 08 Apr 2005

C++ Developer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte tehnice:
• Diploma sau atestat tehnic in domeniul IT;
• Minim un an experienta in dezvoltare software(experienta in securitate IT este un avantaj);
• Limbaje de asamblare;
• C/C++;
• Arhitectura de procesoare i386;
• Platforma Windows: file system, registry, network configuration, security etc.;
• Algoritmi de programare;
• Cunostinte bune de limba engleza – scris si vorbit.

Experienta in urmatoarele domenii este un avantaj:
• Limbaje de programare JavaScript si VisualBasic;
• Windows scripting;
• Protocoale de retea (TCP/IP, UDP, FTP, HTTP etc);
• Sisteme de operare Unix.

Cerinte non-tehnice:
• Auto-motivat, inteligent, flexibil, profesionist;
• Abilitati de comunicare;
• Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Clientul nostru este o companie internationala, care activeaza in domeniul securitatii IT.

Responsabilitati:
• Colectarea si manipularea fisierelor suspecte si infectate;
• Analiza comportamentului malware in diferite versiuni Windows;
• Identificarea si documentarea comportamentului malware;
• Detectarea existentei si comportamentului malware, utilizand sisteme reale/virtuale si analizori de retea;
• Crearea de programe de testare pentru analiza automata, utilizand limbaje de programare;
• Crearea de rutine C/C++ pentru detectie si devirusare;
• Dezasamblarea codului malware si analiza acestuia;
• Comunicarea rezultatelor catre Virus Research Center.

Descrierea companiei

IT&C Recruitment and Selection

Expirat
C++ Developer  -  BRAINSPOTTING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles