Publicat 01 Dec 2019 | Reactualizat 29 Dec 2019 | Expiră 01 Ian 2020

Căutăm mecanic/specialist (suspensii și sistemul de frânare)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Comunicare: sunteţi capabil să comunicaţi clar şi concis, atât în scris cât şi verbal, şi recunoşti faptul că pentru o bună comunicare trebuie să ştiţi să ascultaţi şi să extrageţi informaţia necesară.

Leadership: vă asumaţi responsabilitatea de a atinge obiectivele impuse şi luaţi initiativa fară ca să vi-i se spună ce trebuie să faceţi.
Orientare spre rezolvarea problemelor: sunteţi capabil de a identifica şi analiza o problemă existentă/potenţială şi găsiti soluţii potrivite pentru fiecare situaţie în parte.

Încredere: Vă cunoaşteţi punctele tari şi ştiţi de ce sunteţi capabil şi ce puteţi realiza.

Flexibilitate: vă adaptaţi uşor în funcţie de situaţie şi sunteţi deschis către noi idei şi persoane.

Energetic: vă place să munciţi şi sunteţi dispus să investiţi timp şi efort pentru a vă atinge obiectivele.

Lucrul in echipă: vă place lucrul în echipă şi de asemena puteţi lucra indiviual.

Descrierea jobului

Atributii si responsabilitati pentru MECANIC AUTO:

a) Efectueaza lucrarile de reparatii auto repartizate de catre Responsabilul de Atelier stabilite conform comenzilor deschise;
b) Respecte tehnologia reparatiilor si conditiile de calitate impuse de catre normativele constructorului;
c) Foloseste in procesul de reparatie auto numai piesele de schimb eliberate de catre magazia service Auto Chelu, sau cele furnizate de client prin intermediul Receptionerului;
d) Completeaza Comanda de Reparatie conform operatiilor efectuate la autovehicolul aflat in reparatie si sa semneze la terminarea lor;
e) Completeaza cererea de aprovizionare cu piese de schimb si consumabile conform necesarului rezultat din Comanda de Reparatie si o prezinte Gestionarului sau Primitor – Distribuitorului pentru pregatire;
f) Efectueaza un control final la terminarea ciclului de reparatie pentru a se asigura de calitatea lucrarilor de reparatie;
g) Informeaza in scris prin intermediul comenzii de lucru si a buletinului de control final despre lucrarile necesare a fi efectuate la autovehicolul aflat sau iesit din reparatie si de gradul de urgenta a acestora;
h) Informeaza Responsabilul de Atelier sau Receptionerul despre toate nonconformitatile observate la autovehicolul aflat in reparatie;
i) Cere ajutorul Responsabilului de Atelier sau Receptionerului pentru toate problemele tehnice pe care nu le poate rezolva singur;
j) Comunica Responsabilului de Atelier de indata ce a terminat reparatia sau sa ia legatura cu colaboratorii pentru continuarea ciclului reparator;
k) Foloseste si are grija de sculele si dispozitivele primite in dotare cit si de cele aflate in dotarea atelierului;
l) Participa la cursurile de pregatire profesionala organizate centralizat la nivel de AIG;
m) Nu discuta cu clientii decat prin intermediul Receptionerului ;
n) Nu conditioneaza procesul de reparatie al autovehicului de solicitarea de drepturi materiale sau de orice fel necuvenite;
o) Nu primeste drepturi materiale sau de orice fel necuvenite;
p) Nu isi insuseste piesele de schimb folosite/nefolosite in procesul de reparare auto;
q) Predea clientului piesele schimbate ,exceptie fiind piesele ce constituie piese cu regim special, piesele inlocuite pe comenzi de garantie si comenzi de asigurari;
r) Depoziteaza rezidurile rezultate in urma procesului de reparatie in containerele special amenajate, respectind destinatia acestora;
s) Raspunde de activitatea si calitatea lucrarilor efectuate de Ajutorul de Mecanic care i-a fost repartizat.
t) Nu se prezinta la program sub influenta bauturilor alcoolice si nu consuma bauturi alcoolice in timpul programului de lucru;
u) Respecte regulamentul intern;
v) Respecta programul de lucru;

Descrierea companiei

Bine ai venit la Auto Chelu!

Credem în calitate. În seriozitate și transparență.

Mecanicii noștri se specializează permanent pentru a face față ultimelor tehonologii, pe orice tip de mașină.

Știm că rezultatele contează, de aceea, în service-ul Auto Chelu găsești echipamente și dotări de ultimă generație.

Noi, echipa Auto Chelu, suntem mereu în căutarea unor angajați motivați și calificați; dezvoltarea profesională continuă fiind una din preocupările noastre.

Misiunea noastră constă în a oferi servicii de calitate în domeniul auto astfel încât clienţii noştri să primească cele mai bune soluţii.

Noi nu oferim doar produse și servicii premium, ci și perspective de carieră interesante.

Expirat
Căutăm mecanic/specialist (suspensii și sistemul de frânare)  -  Autochelu S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles